W bieżącym roku w pracach diakonii uczestniczą:

  • Renata i Jaromir Kwiatkowscy (mail: dksdk@rzeszow.oaza.pl) tel. 668 945 465
  • Krzysztof Romaszuk
  • Wojciech Rząsa
  • Paweł Pomianek

Atak na pamięć o Janie Pawle II

"Cel ataku został wybrany nieprzypadkowo. Jan Paweł II to największy autorytet Polaków. Jeżeli uda się go zniszczyć, tym łatwiej uda się zohydzić Kościół w oczach wielu, zwłaszcza młodych ludzi. A wtedy lewaccy inżynierowie dusz tym łatwiej będą mogli tworzyć upragniony „nowy porządek”, z aborcją na życzenie, eutanazją, zasadą: hulaj dusza, piekła nie ma.

Oazowicz a wojna

W dzień, kiedy piszę ten tekst, agresja Rosji na Ukrainę trwa już od 3 tygodni. Wielu ludzi w Polsce – potwierdzają to znajomi księża – ma świadomość, że przyszły bardzo niepewne czasy (dołóżmy do tego trwającą od dwóch lat pandemię) i odczuwają – co zrozumiałe – wielki lęk o siebie i swoich najbliższych. Pytają też, jakie jest prawdopodobieństwo, że bomby, które ostatnio wybuchały 20 kilometrów od polsko-ukraińskiej granicy,  nie spadną na ich domy.

Nowy Człowiek zło dobrem zwycięża

pedagogii Nowego Człowieka ks. Franciszka Blachnickiego chodzi o to, że człowiek, którego życie zostało skutecznie oświetlone światłem nauki Chrystusa, a zatem w którym zachodzi jedność Światła i Życia, czyli nie ma sprzeczności między tym w co wierzy, a tym jak postępuje, staje się nowym człowiekiem.

Członek DK w mediach społecznościowych

Coraz więcej członków Domowego Kościoła korzysta z narzędzia, jakim są media społecznościowe – głównie chodzi o konto na Facebooku. Różnie o tym medium można mówić, ma ono wiele zalet i tyleż wad, ale to temat na inny artykuł. W tym miejscu chcielibyśmy jedynie napisać, że jeżeli już na tym Facebooku jesteśmy, to wykorzystajmy tę obecność w sensowny sposób.

 

Mamy w związku z tym trzy uwagi.

 

Chrześcijański Festiwal Filmowy ARKA 2016

Pomiędzy 8 a 11 grudnia w rzeszowskim Kinie Zorza odbędzie się Chrześcijański Festiwal Filmowy ARKA 2016, na którym będą Państwo mogli obejrzeć filmy o wysokich walorach etycznych i artystycznych.


          Filmy, które są zapisem historii i kultury, prezentujące obrazy dramatyczne, ważne społecznie, jak i te, które stały się symbolami kultury.

Wybory samorządowe 2014

Zbliżają się wybory samorządowe. Polecamy modlitwie ich rezultat oraz wszystkich kandydatów na radnych, wójtów burmistrzów i prezydentów miast. Wśród nich znajduję się uczestnicy Domowego Kościoła Gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

DK w DKS

Jeden Duch, jedno serce, a dalej im niż bliżej. Współpraca Domowego Kościoła i oazy młodzieżowej nie jest tak oczywista, jakby się wydawało. Są jednak Diakonie, które przełamują te stereotypy, chcąc działać wspólnie w jednym duchu oazowym. Jak im się to udaje? Zapraszam do lektury!

Aktualności DKS

Rusza nowa strona internetowa.

Subskrybuj RSS - d. komunikowania społecznego