Potrzebne Twoje zdjęcie – #nośmaseczkęchallenge


Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej nominował nas , tzn. DK Diecezji Rzeszowskiej, do wzięcia udziału w wyzwaniu #nośmaseczkęchallenge

Idei nie trzeba tłumaczyć, wszyscy wiemy, o co chodzi.

Marsz dla Życia i Rodziny

29 listopada 2020 r. w Rzeszowie odbędzie się kolejny Podkarpacki Marsz dla Życia i Rodziny. Ze względu na pandemię koronawirusa jego forma i przebieg zostały dopasowane do obowiązujących zasad.

Podziękowanie za List jedności

Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej otrzymał z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej podziękowanie za List jedności, który w lipcu br. wystosowali do papieża Franciszka uczestnicy oaz wakacyjnych z nszej diecezji zgromadzeni podczas dnia wspólnoty w Sanktuarium Przemienienia pańskiego w Cmolasie. Byli wśród nich uczestnicy oazy rodzin III stopnia w Czarnej Sędziszowskiej, którzy przeżywali ją wspólnie z młodzieżową Oazą Nowego Życia III stopnia. Moderatorami tych połączonych oaz byli ks. Jan Kobak i ks. Tomasz Rusyn, a parą moderatorską - Renia i Jarek kwiatkowscy.

Szlachetna Paczka od Oazowiczów 2020

Relacja do Chrystusa prowadzi nas do relacji braterskich. Jesteśmy wspólnotą, bo gromadzi nas Chrystus. Na każdym etapie życia chrześcijańskiego musi występować ten element: nie możemy wystarczyć tylko sobie, ale czujemy się odpowiedzialni. Podejmujemy zadanie w ramach odpowiedzialności, a więc jakaś diakonia w ramach wspólnoty. (…) I w związku z tym – postawa diakonijna.

Ks. F. Blachnicki

Alleluja! Drodzy Oazowicze!

Zmarła Gosia Nowak

W dniu 11.11.2020 r w szpitalu w Łańcucie odeszła do Pana + Gosia Nowak. Wraz z mężem Andrzejem formowali się w kręgu rodzin przy parafii św. Józefa w Rzeszowie. 
 
 

Zmarła mama Eli Krzysik

Zmarła pani Helena, mama Eli Krzysik z rejonu św. Michała Archanioła.

 

Pogrzeb odbędzie się 17.11.2020 o 10:30.

 

Prosimy o modlitwę za duszę zmarłej Heleny.

 

Rejon św. Michała Arch.

Odwołanie Mszy św. w intencji zmarłych

Kochani.

W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń sanitarnych odwołujemy Mszę świętą w intencji zmarłych członków Domowego Kościoła, która była zaplanowana na 8 listopada 2020 na Taborze w Rzeszowie. Zachęcamy w tym dniu do odwiedzenia grobów naszych zmarłych, do modlitwy w rodzinach w ich intencji oraz ofiarowania odpustu zupełnego.

Modlitwa za zmarłych zostanie zorganizowana w innym terminie.

 

ks. Jan Kobak

APEL RADY STAŁEJ KEP i APEL CDŻ

Sytuacja społeczna ostatnich dni nie pozwala na obojętność wobec otaczającej nas rzeczywistości. Jako członkowie Domowego Kościoła zastanawiamy się, jakie kroki powinien podjąć każdy z nas w obecnym czasie.. Pomocą we właściwym rozeznaniu, stają się skierowane do nas dzisiaj apele Rady Stałej KEP oraz Centralnej Diakonii Życia.
(K. P. Maciejewscy)

Sztafeta modlitewna Ruchu Światło-Życie

POKÓJ TOBIE, POLSKO, OJCZYZNO MOJA.

Chcemy od 1 listopada do 8 grudnia 2020 r. jako członkowie Ruchu Światło-Życie w całej Polsce podjąć sztafetę modlitewną pod hasłem: ,,Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”. Pragniemy modlić się w intencji obecnej sytuacji w naszym kraju w związku z protestami, jak również w związku z obecną sytuacją pandemiczną. Sztafeta będzie polegała na tym, że każdego dnia inna diecezja podejmuje modlitwę przez 24 godziny. W tym dniu co pół godziny inna osoba modli się modlitwą różańcową w tej intencji.

Strony

Subskrybuj RSS - ogłoszenia