Zabrzmiał Głos Nienarodzonych

Tegoroczny Marsz Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie – ze względów epidemicznych – miał zupełnie inną formę niż dotychczas.  Od godz. 8 do 16 uczestnicy Marszu trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jadwigi. Od godz. 9 w Parku Papieskim chętni mogli uderzyć w ważący ponad tonę dzwon Głos Nienarodzonych – ten sam, w który we wrześniu uderzył papież Franciszek. Dźwięk dzwonu był symbolicznym głosem w obronie tych, którzy sami nie mogą upomnieć się o swoje podstawowe prawo – do życia.

Marsz dla Życia i Rodziny

29 listopada 2020 r. w Rzeszowie odbędzie się kolejny Podkarpacki Marsz dla Życia i Rodziny. Ze względu na pandemię koronawirusa jego forma i przebieg zostały dopasowane do obowiązujących zasad.

Rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary. Dołącz i Ty

W Domu Diecezjalnym „Tabor” rozpoczęły się w poniedziałek spotkania Seminarium Odnowy Wiary. Prowadzi je świecki ewangelizator Witek Wilk wraz z małżeństwami, animatorami i moderatorami Ruchu Światło-Życie.

Jesteście błogosławieni jako małżonkowie, rodzice, dziadkowie

- Prawdziwy uczeń Jezusa wie, że jeszcze mnóstwo wyzwań przed nim, że jeszcze daleka droga, ale umie też widzieć w sobie i w drugim człowieku dobro – stwierdził ks. Władysław Wichniarz, misjonarz saletyn, moderator Rejonu Matki Bożej Saletyńskiej, w homilii podczas dnia wspólnoty Rejonu w sobotę 12 października w „Kanie” w Czarnej Sędziszowskiej.

Bp Śmigiel: „Wspierajmy każde zagrożone życie”

XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę rozpoczęła się w sobotę 21 września  Mszą św. w intencji Ojczyzny. Przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej do zebranych,  a  przybyłych z wielu zakątków Polski rodzin,  kazanie  wygłosił  biskup rzeszowski Jan Wątroba. Uczestników pielgrzymki z Diecezji Rzeszowskiej ucieszyła obecność naszego pasterza.  Ksiądz Biskup nawiązał do słów Ewangelii według św. Mateusza o powołaniu Mateusza, celnika. „ Każdy z nas otrzymuje powołanie i  tylko od  nas zależy czy je przyjmiemy, czy nie”- mówił ks. Biskup.  

Podsumowanie rocznej pracy Domowego Kościoła w Rzeszowie

W dniach 13-15 września 2019 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie odbyło się podsumowanie pracy rocznej Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Spotkanie prowadziła para krajowa Katarzyna i Paweł Maciejewscy, a wzięło w nim udział ok. 170 osób: pary filialne, pary diecezjalne ze wszystkich polskich diecezji, moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek, moderator krajowy Domowego Kościoła ks.

NASI TAM BYLI. „Polska pod Krzyżem” w Kruszynie

Szczęść Boże. Mamy na imię Adam i Alicja. Jesteśmy już kilka lat w Domowym Kościele, w drugim kręgu w Siedliskach. Jako że w tym roku nie było nam dane brać udziału w żadnych rekolekcjach, kiedy tylko pojawiła się informacja o spotkaniu „Polska pod Krzyżem", postanowiliśmy, że tam będziemy.

Kochać jak Bóg, naśladować Maryję

Bóg nie jest samotnikiem. Jest wspólnotą osób, idealnym wzorem dla każdej wspólnoty. Trójca Przenajświętsza to najdoskonalszy wzór dla każdej rodziny, dla małżonków – stwierdził 16 czerwca biskup rzeszowski Jan Wątroba w homilii podczas Eucharystii będącej zwieńczeniem pielgrzymki Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku na zakończenie roku pracy formacyjnej.

Strony

Subskrybuj RSS - kronika