Nie zmarnujcie swoich talentów

Ponad 300 uczestników (młodzież oraz rodziny z Domowego Kościoła) spotkało się w sobotę, 2 września, na powakacyjnym dniu wspólnoty Ruchu Światło-Życie Doecezji Rzeszowskiej. Migliśmy wysłuchac kilku świadectw uczestników rekolekcji wakacyjnych, w ktiórych było widać, jak Bóg dotyka serca całowieka, który się na Niego otwiera.

Powakacyjny dzień wspólnoty - kościół Chrystusa Króla w Rzeszowie, 2 września

Zapraszamy  na  Dzień Wspólnoty do parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie 2 września 2023 r. na godz. 9.30.
Program spotkania:
9.30 zawiązanie współnoty
9.45 - godzina świadectw
11.00 - przygotowanie do Eucharystii
11.20 - Eucharystia pod przed. JE Ks. Bpa Jana Watroby
12.30 - Agapa
13.30 - podsumowanie rekolekcji wakacyjnych DK - ks. Tomasz Rusyn
 

20 czerwca sprzątanie "Kany"

Drogie Pary Rejonowe,
bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu  akcji sprzątania Kany, którą planujemy przeprowadzić 20 czerwca (wtorek).

Jak dobrze przebywać razem z braćmi...

6 maja 2023 r. w Domu Rekolekcyjnym im. Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie-Przybyszówce miał miejsce dzień wspólnoty Rejonu Świętej Rodziny. 50 osób dorosłych i 30 dzieci mogło zasmakować tego, "jak dobrze jest przebywać razem z braćmi". W zaplanowaniu przebiegu tego wydarzenia i nadaniu mu odpowiedniego charakteru bardzo pomocne okazały się materiały Kręgu Centralnego, dostępne na stronie WWW Domowego Kościoła. Korzystając z nich mieliśmy poczucie wspólnoty z tymi, którzy je opracowali.

Oaza Jedności w Taborze

Przedstawiciele diakonii diecezjalnych Ruchu Światło-Życie (w tym jego rodzinnej gałęzi - Domowego Kościoła) spotkali się 16 maja w Domu Diecezjalnym Tabor na Oazie Jedności. Po nieszporach, którym przewodniczył ks. Michał Liput, moderator diecezjalny RŚ-Ż, ks. Tomasz Rusyn, moderator diecezjalny DK, wygłosil konferencję "Kościół Żywy", nawiązującą do tematu kolejnego roku formacyjnego 2023/2024. Stwierdził, że budujemy Kościół Żywy przez żywy kontakt z Bogiem, co dokonuje się podczas Namiotu Spotkania. Ale Kościół ma się stawać żywy nie tylko w nas, ale i wokół nas.

Rejon I DK pielgrzymował do Krościenka

22 kwietnia 2023 r. kręgi rodzin Domowego Kościoła z Rejonu I, w tym z parafii Miłosierdzia Bożego, parafii katedralnej, Opatrzności Bożej i parafii Zalesie oraz przedstawiciele kręgów z innych parafii z Rzeszowa wzięli udział w jubileuszowej pielgrzymce do kolebki Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem.

Marsz modlitewny z Janem Pawłem II w Rzeszowie

Kilka tysięcy osób wzięło udział w Marszu modlitewnym ze św. Janem Pawłem II w Rzeszowie. Marsz przeszedł w niedzielny wieczór, w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II, alejami Rejtana i Sikorskiego, od kościoła akademickiego pw. św. Jadwigi Królowej do katedry rzeszowskiej. gdzie została odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby.

Jesteśmy częścią „Kościoła żywego”

Zostaliśmy z Anią zaproszeni na Kongregację odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasną Górę (24-26 lutego br.). Zaskoczyło mnie to, ale uznałem, że jest w tym ukryty cel, do którego droga prowadzi przez Częstochowę, przez kongregację  odpowiedzialnych z tematem „Żywy Kościół”. Ks. Franciszek Blachnicki pisał, że formacja ma charakter „przeżyciowy”   nie chodzi o pamięciowe przyswojenie wiadomości, ale przyswojenie ich na zasadzie przeżycia, osobistego udziału we wspólnocie w modlitwie, przy stole i nawet przy kawie. Kongregacja to jedno z takich przeżyć.

Strony

Subskrybuj RSS - kronika