Kochać jak Bóg, naśladować Maryję

Bóg nie jest samotnikiem. Jest wspólnotą osób, idealnym wzorem dla każdej wspólnoty. Trójca Przenajświętsza to najdoskonalszy wzór dla każdej rodziny, dla małżonków – stwierdził 16 czerwca biskup rzeszowski Jan Wątroba w homilii podczas Eucharystii będącej zwieńczeniem pielgrzymki Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku na zakończenie roku pracy formacyjnej.

Myśl św. Jana Pawła II o rodzinie nadal aktualna. Ogólnopolska pielgrzymka Domowego Kościoła do Kalisza

Ok. dwa tysiące osób z całej Polski wzięło udział w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tegoroczne pielgrzymowanie odbyło się w dniu 99. urodzin św. Jana Pawła II i w 40. rocznicę zawołania papieskiego „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.

Bóg nie zapomniał o Afryce, my też nie zapominajmy. Spotkanie z księdzem biskupem Janem Ozgą

W Domu Diecezjalnym „Tabor”  8 maja br. gościł bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé Abong-Mbang w Kamerunie w Afryce, pierwszy moderator Kręgów Domowego Kościoła w Rzeszowie. Spotkanie zorganizowała Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie.

Uczestniczyło w nim wielu z tzw. starej gwardii Domowego Kościoła. To w większości ci, których Ksiądz Biskup, wówczas wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie, zapraszał do wspólnot Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie w Rzeszowie.

Alicja i Krzysztof Romaszukowie nową parą diecezjalną!

Biskup rzeszowski Jan Wątroba zdecydował, że nową parą diecezjalną Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej będą Alicja i Krzysztof Romaszukowie z Rzeszowa. Ksiądz biskup wskazał ich spośród trzech par wyłonionych przez krąg diecezjalny, którego spotkanie odbyło się 13 maja w Domu Diecezjalnym „Tabor”.

Alicja i Krzysztof rozpoczną swoją posługę w połowie września, kiedy to na spotkaniu krajowym Domowego Kościoła w Rzeszowie obowiązki przekaże im dotychczasowa para diecezjalna – Adzia i Darek Sowowie.

III Bieg Trzeźwości im. Ks. Franciszka Blachnickiego (wyniki)

Kategoria Open

Kobiety

  1. Monika Węgrzyn (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa)
  2. Kinga Walania (TKKF Sokół Głogów Młp.)
  3. Anna Ozga

Mężczyźni

  1. Andrzej Szpunar (KM PSP Rzeszów)
  2. Piotr Kobylarz (Rzeszowskie Gazele i Gepardy)
  3. Paweł Rybczak (Sollers Consulting)

Zestawiając łącznie kobiety i mężczyzn, zwyciężczyni w kategorii kobiet zajęła w rywalizacji z mężczyznami 18. miejsce.

 

Kategorie wiekowe

Kobiety

Pozwolić Panu Bogu mówić do siebie

Jak długo jesteście w Domowym Kościele?

Kinga i Dawid: Też 2 lata. Wstąpiliśmy zaraz po ślubie.

Oboje nosicie krzyż animatorski Ruchu Światło-Życie.

W niebie nie zapomnimy o naszej miłości

Wiktoria i Czesław Nowakowie z  rejonu katedralnego obchodzili w tym roku 45-lecie sakramentu małżeństwa. Kinga i Dawid Pinderscy z rejonu św. Michała pobrali się zaledwie 2 lata temu.

Zaduszki w "Kanie"

W niedzielę, 4 listopada, w Domu Rekolekcyjnym "Kana" w Czarnej Sędziszowskiej modliliśmy się za zmarłych członków Domowego Kościoła. W myślach wspominaliśmy tych, którzy byli wśród nas, a Pan powołał ich do Siebie. Czuliśmy, jak wielką siłą jest nasza wspólnota. My, żywi,  prosimy o wieczny odpoczynek dla Zmarłych, oni są naszymi orędownikami w Niebie.

Strony

Subskrybuj RSS - kronika