Podziękowania Maksia i rodziców

Droga wspólnoto

Rodzice i Maksio, na którego leczenie zbieraliśmy fundusze, chciałby Wam podziękawać.

 

W imieniu naszego synka Maksymiliana jak i również naszym składamy szczere wyrazy wdzięczności  dla Wszystkich, którzy towarzyszyli nam w tym trudnym dla nas czasie choroby naszego synka.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Wszystkim, którzy otoczyli i dalej otaczają Maksia modlitwą.Z całego serca pragniemy podziękować Wszystkim,  którzy bezinteresownie okazali nam swoje serca i wsparli nas finansowo.

Kongres "Ku trzeźwości narodu – wezwani do działania"

„Polska albo będzie trzeźwa, albo wcale jej nie będzie”
Bł. ks. Bronisław Markiewicz

 

 

Jako małżonkowie nawzajem dla siebie jesteśmy oblubieńcami

„Wody wielkie nie ugaszą miłości” - cytat zaczerpnięty z Księgi Pieśni Nad Pieśniami to temat rekolekcji dla starszych małżeństw, które prowadził ksiądz Lucjan Dyka wraz z Jadzią i Stasiem Soplami. Rekolekcje przeżywaliśmy w dniach 1-10 września 2023 roku w uroczym miejscu Wadowic - w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych.

Nie zmarnujcie swoich talentów

Ponad 300 uczestników (młodzież oraz rodziny z Domowego Kościoła) spotkało się w sobotę, 2 września, na powakacyjnym dniu wspólnoty Ruchu Światło-Życie Doecezji Rzeszowskiej. Migliśmy wysłuchac kilku świadectw uczestników rekolekcji wakacyjnych, w ktiórych było widać, jak Bóg dotyka serca całowieka, który się na Niego otwiera.

Wierni charyzmatowi

Bardzi chcieliśmy w ub. roku jechać do Krościenka na ORDR. Nie było miejsc, ale zaproponowano nam ORDR II stopnia w Wadowicach. Pojechaliśmy i to był cudowny czas. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Do Krościenka pojechaliśmy w tym roku, na ORDR I stopnia (5-10 sierpnia). Jak się pewnie domyślacie, w naszym centralnym domu zgromadziła się wspólnota wspanialych ludzi. Rekolekcjom przewodniczył ks. Damian Kwiatkowski, moderator krajowy DK. To też byla okazja poznać bliżej osobę, która - wraz z parą krajową- stoi na czele DK w Polsce.

Pan Bóg prowadzi nas jak Izraelitów na pustyni

W Domowym Kościele jesteśmy od 9 lat, a małżeństwem od lat 15. Mamy dwóch synów. Oboje z mężem jeździliśmy na oazy młodzieżowe, dlatego bardzo chcieliśmy już jako małżonkowie kontynuować nasze duchowe wzrastanie właśnie w Domowym Kościele. I po raz kolejny Pan Bóg dał nam możliwość tak poukładać wszelkie sprawy i obowiązki zawodowe, aby rodzinnie pojechać na  Rekolekcje Oazy Rodzin II stopnia, zorganizowane przez Diecezję Rzeszowską w dniach: od 28 lipca do 13 sierpnia 2023 roku w Liszkowie na Litwie.

W odwiedzinach u Przyjaciół

Tak to właśnie jest, jak się jedzie do miasta, gdzie ma się dużo przyjaciół – chciałoby się z każdym choć na chwilę zamienić słowo, do każdego na chwilę wpaść w odwiedziny. Nie inaczej było z naszymi rekolekcjami Oazy Rodzin III stopnia w Rzymie!

W dniach 14–30 lipca wraz z grupą liczącą w sumie 29 osób pojechaliśmy w odwiedziny do świętych przyjaciół w Rzymie. Niektórych z nich znaliśmy, innych poznaliśmy na miejscu – a byli oni dla nas bardzo hojni. W ciągu 15 dni rekolekcji doświadczyliśmy wiele gościnności, piękna i niesamowitej głębi Kościoła.

Jesteśmy częścią „Kościoła żywego”

Zostaliśmy z Anią zaproszeni na Kongregację odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasną Górę (24-26 lutego br.). Zaskoczyło mnie to, ale uznałem, że jest w tym ukryty cel, do którego droga prowadzi przez Częstochowę, przez kongregację  odpowiedzialnych z tematem „Żywy Kościół”. Ks. Franciszek Blachnicki pisał, że formacja ma charakter „przeżyciowy”   nie chodzi o pamięciowe przyswojenie wiadomości, ale przyswojenie ich na zasadzie przeżycia, osobistego udziału we wspólnocie w modlitwie, przy stole i nawet przy kawie. Kongregacja to jedno z takich przeżyć.

Atak na pamięć o Janie Pawle II

"Cel ataku został wybrany nieprzypadkowo. Jan Paweł II to największy autorytet Polaków. Jeżeli uda się go zniszczyć, tym łatwiej uda się zohydzić Kościół w oczach wielu, zwłaszcza młodych ludzi. A wtedy lewaccy inżynierowie dusz tym łatwiej będą mogli tworzyć upragniony „nowy porządek”, z aborcją na życzenie, eutanazją, zasadą: hulaj dusza, piekła nie ma.

Strony

Subskrybuj RSS - świadectwa