Materiały formacyjne

Transmisja 49. Kongregacji Odpowiedzialnych

Szczęść Boże

 

W dniach 24-25.02.2024 odbyła się 49. Kongregacja Odpowiedzialnych.

 

Zapraszamy do obejrzenia transmisji ze spotkania.

 

Polecamy:

Sobota

od 1:59:00 ks. biskup Szymon Stułkowski - "Misja Kościoła dzisiaj"

Niedziela

od 1:08:40 ks. dr Jan Kobak - "Życie w kluczu powołania"

Jako małżonkowie nawzajem dla siebie jesteśmy oblubieńcami

„Wody wielkie nie ugaszą miłości” - cytat zaczerpnięty z Księgi Pieśni Nad Pieśniami to temat rekolekcji dla starszych małżeństw, które prowadził ksiądz Lucjan Dyka wraz z Jadzią i Stasiem Soplami. Rekolekcje przeżywaliśmy w dniach 1-10 września 2023 roku w uroczym miejscu Wadowic - w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych.

Rekolekcje ewangelizacyjne w katedrze - 22-24 września

Rekolekcje ewangelizacyjne w rzeszowskiej Katedrze - 22-24 września br.

Jak doświadczam miłości Boga? Jak mogę na nią odpowiedzieć? Jak podzielić się nią z tymi, których chcę kochać?

Jubileusz 50-lecia - nagrania z obchodów

Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w pielgrzymce DK na Jubileusz 50-lecia DK do Częstochowy do obejrzenia relacji z wydarzenia zamieszczonych na kanale TV OAZA.

 

Dzień skupienia animatorów - 7 października

 Zapraszamy wszystkie pary animatorskie kręgów na DZIEŃ SKUPIENIA  ANIMATORÓW, który odbędzie się Instytucie Pastoralno-Teologicznym , ul. Witolda 11a Rzeszów 7 października 2023. Początek o godz 9.
Plan spotkania
9.00 Zgromadzenie Eucharystyczne
10.00 Kawa, herbata
10.30 Konferencja
12.00 Praca w grupach
12.45 Podsumowanie
13.10 Gość
13.30 Zakończenie obiadem 

Studia podyplomowe "Teologia dla nowej ewangelizacji"

Startujemy z nową inicjatywą na Podkarpaciu. W ramach Instytutu Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie otwieramy studia podyplomowe "Teologia dla nowej ewangelizacji".Są to studia, które powstają we współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II. Absolwenci otrzymają dyplom akademicki, ale całość zajęć będzie realizowana w Rzeszowie. Jest to propozycja przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoje rozumienie wiary, ale przede wszystkim szansa dla osób zangażowanych w ruchy i wspólnoty.

Zakończenie roku DK

Zapraszamy na zakończenie roku pracy z rozesłaniem na rekolekcje. Odbędzie się ono w dniu 18 czerwca 2023 (niedziela) w Katedrze gdzie o godz. 15:00 ks. bp. Jan Wątroba będzie sprawował Eucharystię.
 
Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa.
 
Halina i Zbigniew Grochala
para diecezjalna
ks. Tomasz Rusyn
moderator diecezjalny DK

 

 

Oaza Jedności w Taborze

Przedstawiciele diakonii diecezjalnych Ruchu Światło-Życie (w tym jego rodzinnej gałęzi - Domowego Kościoła) spotkali się 16 maja w Domu Diecezjalnym Tabor na Oazie Jedności. Po nieszporach, którym przewodniczył ks. Michał Liput, moderator diecezjalny RŚ-Ż, ks. Tomasz Rusyn, moderator diecezjalny DK, wygłosil konferencję "Kościół Żywy", nawiązującą do tematu kolejnego roku formacyjnego 2023/2024. Stwierdził, że budujemy Kościół Żywy przez żywy kontakt z Bogiem, co dokonuje się podczas Namiotu Spotkania. Ale Kościół ma się stawać żywy nie tylko w nas, ale i wokół nas.

Strony

Subskrybuj RSS - formacja