Materiały formacyjne

Bóg nie marnuje okazji, by powiedzieć, że nas kocha

Niedzielny dzień skupienia (27 października) to był dla nas piękny i błogosławiony czas. Szczególną uwagę zwróciliśmy na przypomnienie istoty Namiotu Spotkania. Cokolwiek jeszcze w życiu przeżyjemy, cokolwiek nas spotka, we wszystkim musimy dopatrywać się obecności Boga oraz szukać Jego mądrości. Bóg nie marnuje żadnej okazji, żeby powiedzieć każdemu z nas: Kocham Cię! On nigdy nas nie zawiedzie, po prostu ufajmy Mu.
 
Marta i Olek
Fot. Marek Leśniewski

Ks. Blachnicki o krucjacie

Zapraszamy do obejrzenia co ks. Franciszek Blachnicki mówił na temat krucjaty.

 

 

Razem do świętości

Z Katarzyną i Pawłem Maciejewskimi z Poznania, parą krajową Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, rozmawia Jaromir Kwiatkowski

 

Jaromir: Opowiedzcie o swoim doświadczeniu w Ruchu Światło-Życie.

Formacja w Domowym Kościele powinna prowadzić do służby

Trzy lata Waszej kadencji minęły jak z bicza strzelił. Można już pokusić się o pierwsze podsumowania. Ta posługa to była dla Was przede wszystkim radość, brzemię, czy jedno i drugie?

Ada: Na pewno czujemy radość z tego powodu, że pomimo oporów – bo nie od razu zdecydowaliśmy się na podjęcie tej posługi – powiedzieliśmy Panu Bogu „tak”. Radość z tego, że mogliśmy pracować dla Jezusa. Ta posługa to była radość, ale także trud. Teraz jednak czujemy przede wszystkim radość i szczęście, że dane nam było przeżyć ten piękny czas.

DWDD filii krakowskiej w Rzepedzi - świadectwo uczestnika

Nowe wyzwania, które stawia przed nami zbliżający się rok formacyjny: WOLNI I WYZWALAJĄCY, w 40. rocznicę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - to temat przewodni DWDD filii krakowskiej., które odbylo się 29 i 30 marca 2019 roku w Rzepedzi.

Pozwolić Panu Bogu mówić do siebie

Jak długo jesteście w Domowym Kościele?

Kinga i Dawid: Też 2 lata. Wstąpiliśmy zaraz po ślubie.

Oboje nosicie krzyż animatorski Ruchu Światło-Życie.

„Trzepaczka”, czyli jak się formować w Domowym Kościele

Pan Bóg nie powołuje uzdolnionych, lecz uzdalnia powołanych – ta złota zasada, którą przypomniała nasza para diecezjalna, Adzia i Darek Sowowie, powinna towarzyszyć wszystkim członkom Domowego Kościoła, podejmującym jakąkolwiek służbę w DK.

List Kręgu Centralnego 2018

Drodzy Małżonkowie!

 

Przekazujemy list kręgu centralnego na rok formacyjny 2018/2019 „Świętość w codzienności”. Zapraszamy do uważnej lektury jeszcze przed podsumowaniem pracy rocznej w Częstochowie. Do jego treści będziemy wracać w ramach spotkań w filiach.

Prosimy o przekazanie go kapłanom oraz parom rejonowym, by one dalej posłały do par animatorskich i do każdego małżeństwa w kręgu.

 

PLAN PRACY DOMOWEGO KOŚCIOŁA DIECEZJI RZESZOWSKIEJ 2017/2018

PLAN PRACY DOMOWEGO KOŚCIOŁA DIECEZJI RZESZOWSKIEJ  2017/2018

 

WYDARZENIE

MIEJSCE

TERMIN

Pielgrzymka DK do Kalisza 2018.05.26

Serdecznie wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w dniu 26.05.2018 w Pielgrzymce ogólnopolskiej Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (miejsca wyjątkowego).

 

Rodziny Domowego Kościoła z całej Polski, od wielu już lat, pielgrzymują do Kalisza, aby zawierzać Ruch oraz swoje rodziny opiece i prowadzeniu św. Józefa.

 

Informacje i zapisy u Anny i Józefa Ostrowskich tel. 604 291 445 (zostało niewiele miejsc)

 

Ada i Darek

Strony

Subskrybuj RSS - formacja