Materiały formacyjne

XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Domowego Kościoła do Kalisza

Serdecznie zapraszamy na XXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Domowego Kościoła do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się 14 maja 2022 roku.

 

Pielgrzymka z diecezji rzeszowskiej zaplanowana jest na dwa dni: 14 -15 maja 2022r.

Wyjazd w sobotę 14 maja w godzinach porannych (dokładna godzina zostanie podana po otrzymaniu programu) z parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

 

Oazowicz a wojna

W dzień, kiedy piszę ten tekst, agresja Rosji na Ukrainę trwa już od 3 tygodni. Wielu ludzi w Polsce – potwierdzają to znajomi księża – ma świadomość, że przyszły bardzo niepewne czasy (dołóżmy do tego trwającą od dwóch lat pandemię) i odczuwają – co zrozumiałe – wielki lęk o siebie i swoich najbliższych. Pytają też, jakie jest prawdopodobieństwo, że bomby, które ostatnio wybuchały 20 kilometrów od polsko-ukraińskiej granicy,  nie spadną na ich domy.

Nowy Człowiek zło dobrem zwycięża

pedagogii Nowego Człowieka ks. Franciszka Blachnickiego chodzi o to, że człowiek, którego życie zostało skutecznie oświetlone światłem nauki Chrystusa, a zatem w którym zachodzi jedność Światła i Życia, czyli nie ma sprzeczności między tym w co wierzy, a tym jak postępuje, staje się nowym człowiekiem.

Po tej oazie jeszcze bardziej widzimy siebie w DK

To była Wasza pierwsza oaza?

Sylwia i Tadeusz: Tak, to była nasza pierwsza wspólna oaza rodzin.

Co Was najbardziej poruszyło podczas oazy?

Tadeusz: Poruszyło nas przede wszystkim to, że wspólnota złożona z ludzi, których się dopiero spotkało, żyje tym samym, czym my chcemy żyć, czyli wiarą, Chrystusem…

Sylwia: …dążeniem do bycia świętym w małżeństwie, rodzinie.

List kręgu centralnego 2021/22

List kręgu centralnego DK na rok formacyjny 2021/2022 do wszystkich, którzy tworzą wspólnotę Domowego Kościoła, poświęcony jest zatwierdzonym 11.06.2021 zmienionym „Zasadom Domowego Kościoła”.  

 

Treść zasad dostępna jest na stronie dk.oaza.pl.

Ks. Tomasz Rusyn nowym moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła

Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, Domowy Kościół Diecezji Rzeszowskiej zakończył w niedzielę, 27 czerwca, w kościele Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie, trudny ze względów pandemicznych rok pracy 2020/2021. W trakcie Eucharystii ks. biskup poinformował o zmianie moderatora diecezjalnego DK. Dotychczasowy moderator, ks. Jan Kobak, który obronił niedawno doktorat, rozpocznie pracę naukową na KUL w Lublinie. Ks. biskup podjął decyzję, że nowym moderatorem DK będzie od września ks.

100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku!

Dziś przypada 100. rocznica urodzin Ojca-Założyciela Ruchu Światło-Życie, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji „Gość Niedzielny” uruchomił na Facebooku wydarzenie „100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku!”. Od Środy Popielcowej była tworzona księga podziękowań ks. Franciszkowi Blachnickiemu, która zostanie złożona dziś w Krościenku na stulecie jego urodzin.

Członek DK w mediach społecznościowych

Coraz więcej członków Domowego Kościoła korzysta z narzędzia, jakim są media społecznościowe – głównie chodzi o konto na Facebooku. Różnie o tym medium można mówić, ma ono wiele zalet i tyleż wad, ale to temat na inny artykuł. W tym miejscu chcielibyśmy jedynie napisać, że jeżeli już na tym Facebooku jesteśmy, to wykorzystajmy tę obecność w sensowny sposób.

 

Mamy w związku z tym trzy uwagi.

 

Strony

Subskrybuj RSS - formacja