Materiały formacyjne

Drzewo Jessego w rodzinie

Chcielibyśmy zaprosić Was do przeżywania adwentu w formie Drzewa Jessego. Wśród różnych tradycji i obrzędów adwentowych, takich jak roraty, wieniec adwentowy czy kalendarz, coraz popularniejszy staje się zwyczaj Drzewa Jessego. Jest to doskonała alternatywa dla czekoladowych kalendarzy adwentowych, bo tu karmimy się każdego dnia słowem Bożym!

Podziękowanie za List jedności

Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej otrzymał z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej podziękowanie za List jedności, który w lipcu br. wystosowali do papieża Franciszka uczestnicy oaz wakacyjnych z naszej diecezji zgromadzeni podczas dnia wspólnoty w Sanktuarium Przemienienia pańskiego w Cmolasie. Byli wśród nich uczestnicy oazy rodzin III stopnia w Czarnej Sędziszowskiej, którzy przeżywali ją wspólnie z młodzieżową Oazą Nowego Życia III stopnia. Moderatorami tych połączonych oaz byli ks. Jan Kobak i ks. Tomasz Rusyn, a parą moderatorską - Renia i Jarek Kwiatkowscy.

"Dwanaście Spojrzeń" - "Źródło"

W dniu dzisiejszym przypada piąta rocznica podpisania przez papieża Franciszka dekretu o heroiczności cnót Franciszka Blachnickiego. Ostatniego kroku przed beatyfikacją, którą teraz może sprawić zatwierdzenie cudu za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego.

Dekret ten mówi, że kandydat na ołtarze żył w stopniu heroicznym wiarą, nadzieją i miłością.


Dzisiejszy dzień jest właściwy na premierę drugiego odcinka "Dwunastu Spojrzeń" zatytułowanego "Źródło".

"Dwanaście spojrzeń"

Na stronie DK prezentowany będzie cykl audycji o życiu i dziele ks. Franciszka Blachnickiego.

 

Pierwszy "Decrevi - Postanowiłem" do obejrzenia https://www.youtube.com/playlist?list=PLvbJ0ZxyTotEnNyZwswcHNQ-diGgSkUk2

 

Zachęcamy do obejrzenia.

 

Rozpoczęcie roku pracy Ruchu Światło-Życie

Zapraszamy na spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny Ruchu-Światło Życie. Jako gałąż rodzinna Ruchu włączmy się w drugą część Diecezjalnych Dni Młodych czyli Mszę świętą o 15:30 (o 15:15 przygotowanie do Eucharystii).

 

Zapraszamy

 

 

ks. Jan Kobak

moderator DK

Alicja i Krzysztof Romaszuk

para diecezjalna

List Kręgu Centralnego

Krąg Centralny skierował do wszystkich małżeńst Domowego Kościoła list "W drodze przez pustynię ku dojrzałości w Chrystusie" poruszający aktualne problemy wynikające z pracy kręgów w stanie zagrożenia epidemicznego.

Zachęcamy do lektury wszystkich małżonków.

 

Alicja i Krzysztof

Romaszuk

 

link do listu

Eucharystia bez Mszy świętej?

Paradoksalny jest ten moment historii zbawienia, który przychodzi nam przeżywać.Tak bardzo paradoksalny, że wręcz dezorientujący.

45. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie.

W dniach 28.02 do 02.03 odbyła się 45. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie.

 

Do Częstochowy przyjechali przedstawiciele Ruchu z Polski, ale również odpowiedzialni z zagranicy.

 

Kongregacja, której hasłem przewodnim jest temat nowego roku formacyjnego „Dojrzałość w Chrystusie” rozpoczęła się, tradycyjnie już, spotkaniem modlitewnym w auli Kordeckiego na Jasnej Górze. Na spotkaniu przedstwiony został temat, znak i piosenka roku pracy 2020/2021.

 

W "Taborze" zakończyło się Seminarium Odnowy Wiary

W poniedziałek, 2 grudnia 2019 r., w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie zakończyło się Seminarium Odnowy Wiary. Posługiwały w nim m.in. małżeństwa z Domowego Kościoła.

Strony

Subskrybuj RSS - formacja