Materiały formacyjne

"Dwanaście spojrzeń"

Na stronie DK prezentowany będzie cykl audycji o życiu i dziele ks. Franciszka Blachnickiego.

 

Pierwszy "Decrevi - Postanowiłem" do obejrzenia https://www.youtube.com/playlist?list=PLvbJ0ZxyTotEnNyZwswcHNQ-diGgSkUk2

 

Zachęcamy do obejrzenia.

 

Rozpoczęcie roku pracy Ruchu Światło-Życie

Zapraszamy na spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny Ruchu-Światło Życie. Jako gałąż rodzinna Ruchu włączmy się w drugą część Diecezjalnych Dni Młodych czyli Mszę świętą o 15:30 (o 15:15 przygotowanie do Eucharystii).

 

Zapraszamy

 

 

ks. Jan Kobak

moderator DK

Alicja i Krzysztof Romaszuk

para diecezjalna

List Kręgu Centralnego

Krąg Centralny skierował do wszystkich małżeńst Domowego Kościoła list "W drodze przez pustynię ku dojrzałości w Chrystusie" poruszający aktualne problemy wynikające z pracy kręgów w stanie zagrożenia epidemicznego.

Zachęcamy do lektury wszystkich małżonków.

 

Alicja i Krzysztof

Romaszuk

 

link do listu

Eucharystia bez Mszy świętej?

Paradoksalny jest ten moment historii zbawienia, który przychodzi nam przeżywać.Tak bardzo paradoksalny, że wręcz dezorientujący.

45. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie.

W dniach 28.02 do 02.03 odbyła się 45. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie.

 

Do Częstochowy przyjechali przedstawiciele Ruchu z Polski, ale również odpowiedzialni z zagranicy.

 

Kongregacja, której hasłem przewodnim jest temat nowego roku formacyjnego „Dojrzałość w Chrystusie” rozpoczęła się, tradycyjnie już, spotkaniem modlitewnym w auli Kordeckiego na Jasnej Górze. Na spotkaniu przedstwiony został temat, znak i piosenka roku pracy 2020/2021.

 

W "Taborze" zakończyło się Seminarium Odnowy Wiary

W poniedziałek, 2 grudnia 2019 r., w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie zakończyło się Seminarium Odnowy Wiary. Posługiwały w nim m.in. małżeństwa z Domowego Kościoła.

Co zostawimy po sobie dla następnych pokoleń

„Elementy ekologii integralnej w formacji Ruchu Światło-Życie”, przygotowane przez moderatora generalnego, ks. Marka Sędka, były tematem przewodnim Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) filii krakowskiej Ruchu, obejmującej diecezje: kielecką, tarnowską, krakowską, przemyską i rzeszowską. W spotkaniu uczestniczyliśmy w sobotę 23 listopada 2019 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie.

Bóg nie marnuje okazji, by powiedzieć, że nas kocha

Niedzielny dzień skupienia (27 października) to był dla nas piękny i błogosławiony czas. Szczególną uwagę zwróciliśmy na przypomnienie istoty Namiotu Spotkania. Cokolwiek jeszcze w życiu przeżyjemy, cokolwiek nas spotka, we wszystkim musimy dopatrywać się obecności Boga oraz szukać Jego mądrości. Bóg nie marnuje żadnej okazji, żeby powiedzieć każdemu z nas: Kocham Cię! On nigdy nas nie zawiedzie, po prostu ufajmy Mu.
 
Marta i Olek
Fot. Marek Leśniewski

Ks. Blachnicki o krucjacie

Zapraszamy do obejrzenia co ks. Franciszek Blachnicki mówił na temat krucjaty.

 

 

Razem do świętości

Z Katarzyną i Pawłem Maciejewskimi z Poznania, parą krajową Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, rozmawia Jaromir Kwiatkowski

 

Jaromir: Opowiedzcie o swoim doświadczeniu w Ruchu Światło-Życie.

Strony

Subskrybuj RSS - formacja