Celem diakonii jest troska o życie człowieka od tego jeszcze nienarodzonego w łonie matki, poprzez tego, który dorasta i boryka się z problemami dnia codziennego, aż po człowieka chorego, bo każdy ma prawo do godnego życia. Aby dobrze troszczyć się o życie Diakonia porusza m.in. takie tematy jak: godność człowieka, samoakceptacja, zagrożenia życia (aborcja, eutanazja, antykoncepcja), czystość, NPR (naturalne planowanie rodziny) oraz wiele, wiele innych.

 

Osobami odpowiedzialnymi za Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie diecezji rzeszowskiej są ks. Piotr Róż, Agnieszka i Mariusz Trojnar, z kolei osobami odpowiedzialnymi za Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie w Rejonie Gorlicko-Jasielskim są ks. Michał Piętka oraz Izabela i Damian Marondelowie.

 

Nasze comiesięczne spotkania rozpoczynamy od modlitwy, by zaprosić Pana Boga do naszej wspólnoty, by był stale w niej obecny. Zawsze pomaga nam w tym krąg biblijny, w którym dzielimy się ewangelią z przyszłej niedzieli. Po modlitwie, która jest dla nas najważniejsza, plan naszego spotkania jest zawsze inny. Na spotkania zapraszamy gości, którzy związani są z obroną życia. Poprzez swoje świadectwo pokazują nam, jak w swojej codzienności zawsze stawać po stronie życia. Oglądamy też różne wartościowe filmy religijne. Naszą tradycją jest – pod koniec lub początkiem roku formacyjnego – Agape, wspólnotowe ognisko, pieczenie kiełbasek, cieszenie się swoją obecnością. W roku formacyjnym przeżywamy całą wspólnotą weekendowe rekolekcje diakonii życia, które co roku cieszą się dużą frekwencją.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w Diakonię Życia.

 

Spotkania formacyjne Rejonu Rzeszowskiego Diakonii Życia odbywają się w III czwartek miesiąca w Domu Katechetycznym Parafii Św. Józefa (Rzeszów-Staromieście) od godz. 18.00 (godz. 18.00 Msza Św. w Kościele św. Józefa, a po jej zakończeniu spotkanie w Domu Katechetycznym Parafii Św. Józefa).

Spotkania Rejonu Gorlicko-Jasielskiego Diakonii Życia odbywają się raz w miesiącu (termin spotkania jest ustalany na bieżąco) w parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej od godziny 10.00.

 

Więcej informacji:

Ks. Piotr Róż: 501 561 463

Ks. Michał Piętka: 698 397 164

Agnieszka i Mariusz Trojnar: 606 286 228, email: diakonia.zycia.rzeszow@gmail.com

 

Izabela i Damian Marondelowie: 603 874 689, email: dmarondel@poczta.onet.pl

 

Grupa na facebooku: https://www.facebook.com/groups/135357199925306/

 

Diakonia Życia diecezji rzeszowskiej

Spotkanie Diakonii Życia – 16 grudnia 2021 r.

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 16 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 wDomu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

 

Plan spotkania:


17.45 – Przygotowanie do Eucharystii

18.00 – Msza Święta w kościele p.w. św. Józefa (Rzeszów-Staromieście) przy ul. Partyzantów 38.

18.30 – Modlitwa na rozpoczęcie w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście) oraz dzielenie Słowem Bożym (Łk 7,24-30).

Spotkanie Diakonii Życia

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 18 listopada 2021 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

Wieczór modlitwy dla i za rodzicow po stracie dziecka

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie diecezji rzeszowskiej

zaprasza w dniu

 

24 pażdziernika o godz. 20.00

 

do kościoła św. Józefa w Rzeszowie Staromieście ul. Partyzantów 38 na wieczor modtitwy dla i za rodziców, którzy w jakikolwiek sposób stracili swoje dziecko.

 

Wieczór odbędzie się bez oświetlenia, wyłącznie przy zapalonych świecach.

 

W czasie molitwy będzie motżliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty.

 

W programie modlitwa różańcowa i Eucharystia.

Spotkanie Diakonii Życia

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 23 września 2021 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

„Był to piękny, dobry i potrzebny czas” – Vorzel koło Kijowa na Ukrainie

W dniach od 9 do 18 lipca 2021 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Vorzelu koło Kijowa na Ukrainie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia.

Moderatorem rekolekcji był ks. Albert Gasparian – Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Humaniu, a parami prowadzącymi byli: Aleksandra i Paweł Bolshakov z diecezji kijowsko-żytomierskiej i Małgorzata i Artur Berłowscy z Polski. W czasie rekolekcji wspierali nas dwaj klerycy Sergiusz Swiderskij i Walenty Jasiński.

Obudźmy nasze sumieni

 

 

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu 14 marca 2021r. jako członkowie Diakonii Życia naszego Ruchu odwiedziliśmy parafię pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanej w Hermanowej. Na miejscu przywitał nas serdecznie i ugościł tutejszy proboszcz ks. Wiesław Bednarz.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia 2021

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia to wydarzenie, które rozpocznie się w liturgiczną uroczystość św. Józefa i zakończy w Dzień Świętości Życia (19-25.03.).

 

W każdego dzień zachęcamy do modlitwy w innej intencji (m.in. za rodziców, lekarzy, polityków, dziennikarzy...), odmawiając rozważanie oparte o list papieża Franciszka o św. Jozefie oraz Litanię do tego Świętego i modlitwę zaczerpniętą z „Evangelium Vitae”.

Nowenna w obronie życia nienarodzonych

Nowenna w obronie życia nienarodzonych – 13-21.10.2020 r.

 

22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy wolno zabijać dzieci nienarodzone podejrzewane o chorobę lub niepełnosprawność. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka prowadzi kampanię edukacyjną na ten temat (na stronach www.pro-life.pl oraz www.bezwyjatkow.pl) pod hasłem Konstytucja bez wyjątków - czyli prawo do życia dla wszystkich.

 

Zaproszenie na spotkanie Diakonii Życia

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 12 grudnia 2019 r. w Domu Diecezjalnym TABOR (Rzeszów, ul. Połonińska 25).

Plan spotkania:


17.45 – Przygotowanie do Eucharystii

18.00 – Eucharystia

Strony

Subskrybuj RSS - d. życia