Za rok również będziemy szukać rekolekcji w tym terminie

Świadectwo uczestników ORAR-u II stopnia w Czarnej Sędziszowskiej

Cieszymy się bardzo, że wzięliśmy udział w rekolekcjach ORAR II stopnia w Czarnej Sędziszowskiej w dniach 27 grudnia 2019 – 1 stycznia 2020.

Korzyści są widoczne na wielu płaszczyznach.

ŻYCIE DUCHOWE: Dzięki codziennym Eucharystiom, adoracjom, Namiotom Spotkania pogłębia się nasza relacja z Bogiem. Po powrocie do domu staramy się, aby nasza modlitwa osobista i małżeńska była pełniejsza oraz aby brak czasu czy zmęczenie nie były wymówką do „odklepania pacierza”.

ŻYCIE MAŁŻEŃSKIE: Czas, który spędzamy na rekolekcjach ze sobą, z dala od codzienności, sprawia, że zbliżamy się do siebie. Między nami nie ma napięcia i zmęczenia wynikającego z przepracowania. Także wiele innych małżeństw - szczególnie z małymi dziećmi - podkreśla fakt, że nagle tato ma czas dla dzieci.

ŻYCIE SPOŁECZNE: Rekolekcje dają nam możliwość poznania ludzi i ich historii. Jest tak przyjazna atmosfera, że nawet introwertycy się otwierają na nowe znajomości i mają coś do powiedzenia. Bardzo lubimy też wymianę doświadczeń z innymi kręgami i diecezjami DK.

Termin rekolekcji, przypadający na koniec roku kalendarzowego, pozwolił wszystkim uczestnikom wziąć udział ostatniego wieczoru we wspólnej zabawie sylwestrowej. My większość sylwestrów spędzaliśmy w domu. Teraz więc była to dla nas okazja do zabawy z innymi parami. Sylwester zaczął się od poloneza. Było wiele tańców, karaoke, starannie przygotowane przekąski, a nawet pomysłowa fotobudka. Za rok również będziemy szukać rekolekcji w tym terminie.

Sylwia i Andrzej z Poznania

 

Fot. Renia i Jarek Kwiatkowscy