Błogosławiony czas rekolekcji

Świadectwo z ORAR-u I stopnia w Lipinkach

W tym roku pełniliśmy posługę animatorów na ORAR-ze 1 stopnia w Lipinkach, który odbył się w dniach od 29 czerwca do 3 lipca. Po dwóch kolejnych latach, kiedy byliśmy uczestnikami 15-dniowej Oazy Rodzin czas ten minął nam bardzo szybko, zdecydowanie za szybko. Zabrakło czasu, by z każdym z uczestników porozmawiać choćby chwilę. Jednak udało się nam doświadczyć obecności Boga we wspólnocie, mogliśmy się poczuć jak jedna rodzina. Łączą nas te same cele - dążenie do świętości w naszych małżeństwach i rodzinach, ale również podobne trudności i codzienne zmagania.
Podczas tych kilku dni Pan Bóg działał poprzez Słowo kapłana, poprzez rozmowy z innymi osobami, w geście, uśmiechu, w doświadczeniu wspólnoty. Najbardziej przeżyliśmy czas małżeńskiej adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Pan Jezus był na wyciągnięcie ręki. Uświadomiliśmy sobie, że On jest z nami zawsze od dnia naszej przysięgi, kiedy zaprosiliśmy Go do naszego małżeństwa.  Często jednak o tym zapominamy i chcemy projektować nasze życie po swojemu. Zapominamy, że tylko z Nim możemy pokonać wszystkie burze naszego wspólnego życia.
Ksiądz Grzegorz Kot podczas szkoły modlitwy przypomniał nam wiele rzeczy dotyczących naszej osobistej modlitwy. Choć treści te słyszeliśmy już pewnie nie raz, za każdym razem docierają one do nas w inny sposób i sprawiają, że odkrywamy na nowo piękno Ruchu Światło-Życie. Najważniejsza jest nasza osobista relacja z Panem Bogiem. Dzięki tej relacji możemy być światłem dla innych. Posługa w Ruchu sprawia, że wszystko przeżywa się inaczej, głębiej, bardziej osobiście. Pan Bóg działa, przemienia nasze serca, umacnia i uzdrawia. Niech Chrystus będzie uwielbiony. Chwała Panu!!!
Anna i Artur

Więcej zdjęć z ORAR-u w Lipinkach w galerii