To Jezus prowadzi rekolekcje

Świadectwo z ORDR II st. w Wadowicach

To były nasze 19. rekolekcje ze wspólnotą Domowego Kościoła, gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie. Wspólnie z Olą, po przeżyciu formacji podstawowej, posługiwaliśmy wielokrotnie na wszystkich stopniach oazy rodzin, angażując się w różne diakonie. Naturalnym więc wydał nam się wyjazd na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Rekolekcyjnej. I tu, podczas zawiązania wspólnoty, usłyszeliśmy pytanie: Po co przyjechaliście na rekolekcje? W głowie Artura pierwszą myślą było: poznamy nowe narzędzia, ciekawe sposoby na prowadzenie małżeństw, a może jakieś "triki". Ale na głos już wypowiedział: chcielibyśmy rozwinąć się i zbliżyć ku Bogu. Później w rozmowach opowiadał, że kolejny raz Bóg dotknął jego serca pokazując, że również w tego typu rekolekcjach, chodzi tak naprawdę „o przeżycie”. Pobyt w domu rekolekcyjnym ojców karmelitów w Wadowicach stał się dla nas czasem spotkania z Bogiem i z samym sobą, ze współmałżonkiem i w małych wspólnotach małżeństw. Tutaj zgodnie z myślą oazowego planu dnia znaleźliśmy czas na modlitwę indywidualną, konferencje tematyczne i Eucharystię - szczyt każdego dnia oraz dialog i adorację małżeńską przed Najświętszym Sakramentem. Kolejny raz spotkania przy kawie, szczere rozmowy w małych grupach stały się dla nas świadectwem działania żywego Boga.

ORDR II stopnia dał nam możliwość spojrzenia całościowego na podstawową formację, na wspólne elementy wszystkich rekolekcji. Wskazał, że zgodnie z myślą ks. Franciszka Blachnickiego kolejne stopnie oazy mają pogłębiać naszą relację z Bogiem i Kościołem. Podczas rekolekcji wyraźnie wybrzmiało, że prawdziwym prowadzącym powinien być Jezus. I choć nasze talenty są ważne, to bez ufnej modlitwy na nic się one zdadzą. Bo to On dotyka serc, zarówno uczestników jak i par animatorskich, księdza moderatora, diakonii oraz oczywiście dzieci.

Był to dla nas dobry czas odpoczynku psychicznego i fizycznego. Szczerze polecamy…

Ola i Artur z Krakowa

ORDR II st. odbyła się w dniach 31 lipca - 5 sierpnia w domu rekolekcyjnym ojców karmelitów w Wadowicach. Rekolekcje prowadzili ks. Boguslaw Pociask, sercanin, oraz rzeszowska para Halina i Michał Knottowie.