Szlachetna Paczka od Oazowiczów

Pani M.: „To niemożliwe, że to wszystko ktoś przygotował dla mnie”

Diakonia Miłosierdzia składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli dzieło Szlachetnej Paczki ofiarowanej od wspólnoty Ruchu z całej diecezji. Dzięki Waszej hojności i ofiarności mogliśmy przygotować i przekazać wsparcie dla samotnej kobiety w podeszłym wieku. Wymownym znakiem dla całego Ruchu i swoistym zobowiązaniem jest dzień przekazania paczki – 8 grudnia 2018 r., święto Niepokalanej, patronki Ruchu Światło-Życie.

A oto relacja z wręczenia Paczki naszej podopiecznej przekazana przez wolontariuszkę Szlachetnej Paczki:

Pani M. była bardzo zaskoczona paczkami. Była wzruszona, widząc stroik wykonany z żywej choinki oraz kartkę z życzeniami. Jej prośbą było, abyśmy postawili te rzeczy na stole tak, aby cały czas mogła je widzieć. Wszystkie prezenty były dla niej wielkim zaskoczeniem oraz sprawiły jej wiele radości. Bardzo ucieszyła się z nowego, ciepłego koca, skarpet, herbat, konserw rybnych. Telewizor - największy zachwyt przeżyła w momencie, gdy zobaczyła, że jest pilot i będzie mogła przestać używać kija do przełączania kanałów. Pani M. była bardzo wzruszona, że ktoś mógł zrobić dla niej aż tak wiele.

Pani M. prosiła, by przekazać największe podziękowania, choć słowa nie wyrażają tego, jak bardzo jest wdzięczna za paczki. „To niemożliwe, że to wszystko ktoś przygotował dla mnie” - wypowiadała te słowa ze łzami w oczach. Prosiła także, by przekazać najserdeczniejsze życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, dużo zdrowia oraz że będzie się modlić za wszystkich, którzy zorganizowali pomoc dla niej. Niech Bóg ma w opiece tych ludzi i was wszystkich”- to słowa Pani M. na pożegnanie, gdy opuszczaliśmy już jej dom.

Nic dodać, nic ująć.

Chwała Panu!

Diakonia Miłosierdzia

Więcej zdjęć w galerii.

 

PS Zapraszamy wszystkich do włączenia się w spotkania Diakonii Miłosierdzia. Najbliższe spotkanie planowane jest na 26 stycznia 2019 r. (sobota), o godz. 9:00 w parafii św. Józefa w Głogowie Małopolskim na osiedlu Niwa. Szczegółowe informacje będą podane na początku stycznia 2019 r.