Prośba od Diakonii Modlitwy

Szczęść Boże!
 
Przypominamy osobom, które kiedyś podczas naszych diakonijnych spotkań deklarowały swoją gotowość do dyżurów modlitewnych w poszczególne dni, aby - szczególnie w tym trudnym czasie pandemii - wiernie wypełniać te swoje deklaracje i zobowiązania. Gdyby ktoś nie pamiętał, jaki dzień wybrał, albo chciał się w to włączyć, to prosimy o kontakt z nami.
Przypominamy, na czym polega dyżur modlitewny w wybranym dniu.  Nie chodzi o to, by cały czas klęczeć i się modlić, oczywiście można. Najkrócej chodzi o ofiarowanie tego dnia Panu Bogu, wszystkiego co się w nim wydarzy, wszystkich czynności, zajęć, prac, relacji z małżonkiem i innymi ludźmi, czy też podjęty post, jakieś wyrzeczenie itp. Czyli cały dzień staje się dla Was dyżurem modlitewnym w intencjach i tych podanych przez diakonę i aktualnie ważnych (pandemia, przebłaganie za grzechy, zwłaszcza aborcje, profanacje, lekceważenie i gwałcenie Bożych praw...). Można odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego czy spotkać się z Jezusem na adoracji także duchowo.

Pozdrawiamy serdecznie! 
Krystyna i Marek Rzucidłowie
 
PS. Na początek dnia zachęcamy do odmawiania modlitwy "Codzienne ofiarowanie się Najświętszemu Sercu Jezusa" - tekst ten jest na stronie DK naszej diecezji w Ogłoszeniach w "Modlitwach na czas koronowirusa". Modlitwa ta uczy zawierzenia i pokory.