Pomoc dla Afryki

Alleluja!
W tym roku w ramach Diakoni Misyjnej Ruch Światło-Życie diecezji rzeszowskiej ks. Jan, an. Kasia i klerycy : Dawid, Dominik, Sebastian i Wiktor lecą do Kenii, by tam posługiwać na rekolekcjach i w Domu Shalom, który jest jednocześnie szkołą i sierocińcem. Klerycy wylatują do Kenii już pod koniec lipca. Jadąc do Kenii, chcieliby jak mogą wspomóc ludzi, do których Pan Bóg ich posyła. Z tego powodu organizują akcję #TelefonDlaAfrykańczyka. Każdy kto ma używany, aczkolwiek sprawny sprzęt elektroniczny (telefon, laptop, tablet) może również włączyć się do tej akcji. Jej celem jest zebranie takiego sprzętu, by później przekazać je miejscowym.
Dlaczego akurat taka akcja? Wielu uczniów, studentów, osób, które chcą się edukować nie stać na telefon czy komputer, które są bardzo potrzebne, aby móc kontynuować naukę. Lokalna społeczność jest uboga i ludzi po porostu nie stać na takie rzeczy. Nam często są już one niepotrzebna, a im mogą ułatwić życie. Chcielibyśmy zaprosić Was, w ramach możliwości, by włączyć się w tę zbiórkę, która potrwa do 20 lipca. Zainteresowanych prosimy, by kontaktowali się klerykiem Dawidem, który koordynuje tę akcję.
Dane kontaktowe :
Dawid Rzońca
nr tel.: +48 570 593 692 .
Oprócz tego, jeśli ktoś ma pragnienie, można włączyć się do zbiórki finansowej #RzeszowscyklerycydlaAfryki, do której link znajduje się poniżej (można tam znaleźć więcej informacji).
Bardzo dziękujemy za pomoc i otwarte serce. Jeśli możecie przekażcie proszę tę informacje znajomym.
Na samym końcu prosimy, byście pamiętali o naszym księdzu klerykach i animatorce w modlitwie, by Pan Bóg się nimi posługiwał
Szczęść Boże i Bóg zapłać !
Agnieszka Kąkol
Odpowiedzialna Diakonii Misyjnej Diecezji Rzeszowskiej