Jesteście błogosławieni jako małżonkowie, rodzice, dziadkowie

Dzień wspólnoty Rejonu Matki Bożej Saletyńskiej w „Kanie”

- Prawdziwy uczeń Jezusa wie, że jeszcze mnóstwo wyzwań przed nim, że jeszcze daleka droga, ale umie też widzieć w sobie i w drugim człowieku dobro – stwierdził ks. Władysław Wichniarz, misjonarz saletyn, moderator Rejonu Matki Bożej Saletyńskiej, w homilii podczas dnia wspólnoty Rejonu w sobotę 12 października w „Kanie” w Czarnej Sędziszowskiej.

Ks. Władysław zachęcał zebranych członków DK, aby w myśleniu na swój temat nie wysuwali na pierwszy plan własnych słabości i trudności, które powodują, że nieraz trudno spojrzeć na siebie z szacunkiem, lecz żeby „odważyli się spojrzeć na siebie jako małżonkowie, jako rodzice i jako dziadkowie w ten sposób, że są błogosławieni, że jest w nich dobro, piękno, dojrzałość”.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i krótkim przedstawieniem się każdego z przybyłych małżeństw. Ogromne wrażenie na zebranych zrobiło wyznanie ks. Jana Koca z Niechobrza, że z Ruchem Światło-Życie jest związany od… 58 lat. Następnie w modlitwie różańcowej poleciliśmy długą litanię intencji – od osobistych po te dotyczące Ojczyzny i Kościoła.

Wspólne spożywanie kawy i ciasta była okazją do rozmów integracyjnych członków Rejonu – okazji do tego poza takimi spotkaniami nie ma zbyt wiele.

W samo południe ks. Władysław i ks. Jan przewodniczyli Eucharystii, która stanowiła kulminacyjny punkt spotkania.

Dzień wspólnoty zakończyliśmy obiadem, podczas którego odśpiewaliśmy życzenia dla jubilatów – Moniki i Daniela Chmielów z kręgu w Niechobrzu, świętujących 5-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa, a także dla piękniejszej połowy naszej pary rejonowej - Kasi Czarnik, która w tym dniu obchodziła urodziny..

Tekst i zdjęcie Jaromir Kwiatkowski

Więcej zdjęć z dnia wspólnoty - w fotogalerii.