Rekolekcje Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie pt: „Radość życia”

24-26.01.2014 Rzeszów
Radość życia

W dniach 24-26.01.2014 r. w Domu Rekolekcyjnym „Tabor” w Rzeszowie miały miejsce Rekolekcje Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie pt: „Radość życia”. Prowadził je ks. Przemysław Drąg – Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin działającego przy Radzie Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny. Głównymi organizatorami byli Małgorzata i Artur Berłowscy oraz ks. Grzegorz Kot, odpowiedzialni za Diakonię Życia w naszej diecezji. W rekolekcjach brało udział 9 małżeństw oraz 10 animatorów z oazy młodzieżowej.

Każdego dnia wspólnie gromadziliśmy się na Liturgii Godzin oraz punkcie najważniejszym – Mszy świętej, która powinna być dla każdego, zwłaszcza dla nas, członków Ruchu Światło-Życie, drogą i środkiem do celu którym jest Zbawienie. Codzienne konferencje ks. Przemysława Drąga coraz bardziej utwierdziły nas w przekonaniu, że każde, nawet to najmniejsze życie jest darem danym od Boga i tylko On ma prawo je odebrać – nikt inny! Na samym początku naszych rekolekcji, zaznaczył on fakt, że aby prawidłowo i owocnie przeżyć każde rekolekcje należy się „spocić”.

Bardzo ważna dla każdego z nas, zarówno animatorów jak i małżonków, była osobista adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez kilka godzin nie było chwili, by w kaplicy zapanowała pustka. Było to cudowne doświadczenie Boga wśród nas, a dla każdego z osobna świadectwo wiary innych.

Nie zabrakło oczywiście czasu również na rozmowy, wspólną kawę, herbatę i ciastko. Poprzez to mogliśmy cieszyć się swoją obecnością i w miły i radosny sposób spędzić razem czas.


Gabriela DronkaŚwiadectwa uczestników:

Dziękuję Ci, Tato, za możliwość uczestniczenia w tych rekolekcjach, za Artura i Gosię oraz Księży, za ich modlitwy, aby ten czas był dla nas owocny – błogosław im każdego dnia.

W czasie tych rekolekcji umocniła się we mnie wiara w Bożą obecność w moim życiu oraz upewniłam się, że wszystkie te trudności oraz zmagania pomogły mi zbliżyć się jeszcze bliżej do Niego i stać się silniejszą osobą – nie doskonałą lecz dojrzalszą. Dziękuję za świadectwa osób, które potrafiły podzielić się swoimi radościami i trudnościami. Uświadomiłam sobie, jak bardzo wszyscy nawzajem siebie potrzebujemy, aby wspierać się modlitwą czy dobrym słowem. Wierzę i ufam, że razem z Jezusem uda nam się wszystkim przetrwać wszystkie trudności i wyjść z nich obronną ręką. Bardzo się cieszę, że mogłam być wraz z całą rodziną na tych rekolekcjach i doświadczać przemiany w sercu. Dziękuję Bogu za dar życia, za tchnienie ducha, które jest we mnie od samego poczęcia, za to że Jego miłość dociera do centrum mojego serca. Bądź uwielbiony Boże, Ty nas uzdrawiasz i wprowadzasz światło w nasze serca. Dziękuję !

MartaW moim życiu przyszły chwile ciężkie. W myślach kłębiły się liczne pytania. Rekolekcje Diakonii Życia były dla mnie jak dar z nieba. Uzyskałem liczne odpowiedzi na pytania i bardzo duże wsparcie od uczestników i księdza prowadzącego. Dziękuję za zachęcenie mnie do uczestnictwa w tych rekolekcjach.

Anonimowy uczestnikDla mnie osobiście był to czas, kiedy pośród codziennego zabiegania, problemów i innych rzeczy mogłam się choć na chwilę oderwać i każdą, nawet najmniejszą chwilę poświęcić Bogu – prawdziwemu Ojcu oraz od nowa odkryć dar, jakim jest moje życie. Chwała Panu, za poznanych na rekolekcjach ludzi i ich ogromne świadectwo życia w Komunii z Bogiem w rodzinie.

Gabrysia