Rekolekcje Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie w Maćkowicach

świadectwa uczestników

Rekolekcje Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie w Maćkowicach

W dniach 16 – 18 listopada 2012 r. w Domu Rekolekcyjnym w Maćkowicach odbyły się pierwsze w historii Diecezji Rzeszowskiej Rekolekcje Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie. Rekolekcje prowadził Ks. Grzegorz Kot – Moderator Diecezjalnej Diakonii Życia oraz Małgorzata i Artur Berłowscy – para odpowiedzialna za diakonię życia w Domowym Kościele.

 

W dniach 16 – 18 listopada 2012 r. w Domu Rekolekcyjnym w Maćkowicach odbyły się pierwsze w historii Diecezji Rzeszowskiej Rekolekcje Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie. Rekolekcje prowadził Ks. Grzegorz Kot – Moderator Diecezjalnej Diakonii Życia oraz Małgorzata i Artur Berłowscy – para odpowiedzialna za diakonię życia w Domowym Kościele. W rekolekcjach uczestniczyło 12 rodzin z Domowego Kościoła oraz 12 osób z Oazy Młodzieżowej - razem 47 osób, wśród których najmłodszym uczestnikiem była 4-miesięczna Karolinka.

Każdego dnia rekolekcji gromadziliśmy się na wspólnej Eucharystii, Liturgii Godzin i Namiocie Spotkania. W sobotę Izabela i Damian Marondlowie przeprowadzili bardzo ciekawe warsztaty pn.: „Ja i moje początki” oraz „„Konflikty są nieuniknione – rozwiązywanie konfliktów”, a w niedzielę wysłuchaliśmy prelekcji pt. „Diakonia Życia – zadania i formy działalności” wygłoszonej przez parę prowadzącą. Dodatkowo w piątek i sobotę późnym wieczorem obejrzeliśmy bardzo wartościowe filmy, tematycznie wpisujące się w nasze rekolekcje: „October Baby” i „Odważni”.

Bardzo ważna była sobotnia osobista adoracja Najświętszego Sakramentu.

Oczywiście mieliśmy również czas, aby wspólnie porozmawiać przy kawie, herbacie i ciastku.

Dla nas wszystkich był to błogosławiony czas. Czuliśmy modlitwę wielu osób o to, by te rekolekcje się odbyły. Godzina świadectw uzmysłowiła nam wszystkim, jak Bóg realnie działa w sercach i czyni cuda. Owoce Jego działania będą z pewnością widoczne w życiu wszystkich, którzy uczestniczyli w rekolekcjach, ale wierzymy także, że i w działaniu naszej diecezjalnej Diakonii Życia.

Bogu niech będą dzięki!    

Małgorzata i Artur Berłowscy

 

Świadectwa uczestników

 

„Dzięki tym rekolekcjom zobaczyłam autentyczną miłość, która trwa między małżonkami pomimo upływu lat. Mogłam dużo skorzystać z ich doświadczenia i świadectwa, które dawali własnym życiem. To tylko niektóre rzeczy z bardzo wielu, za które dziękuję Bogu. Za ten błogosławiony czas Chwała Panu!”                                                                                                                             Ola

 

„Rekolekcje były wspaniałym przeżyciem tzw. „weekendu”. Modlitwa i obowiązki przy posłudze i przy opiece nad własnymi dziećmi bardzo nas - małżonków zbliżyła. To także duża zasługa pozostałych uczestników rekolekcji, którzy byli bardzo mili i otwarci”.                                                  

Katarzyna

 

„Dla mnie rekolekcje były bardzo ciekawe, a przede wszystkim ukazały mi w jaki sposób patrzeć na trudne tematy. Czuję, że ten czas spędzony blisko Boga zaowocuje. Jeśli chodzi o organizację, to bardzo mnie zdziwiła sprawność, ilość i jakość posiłków. Uważam, że warto było tu przyjechać. Oby więcej takich spotkań”.                                                                                                          

Agnieszka

 

„Pan jest moim Pasterzem, przyprowadził mnie i mojego małżonka na rekolekcje Diakonii Życia, które odbyły się po raz pierwszy. Wielka radość i pokój jest w moim sercu, wypełnia je miłość Boża. Pan dał poznać swoją moc, udzielił światła, w którym wiele dał mi poznać. Pan umocnił moją wiarę, naszą miłość, wylał obfitość łask na nas i nasze rodziny. Niech będzie Bóg uwielbiony, niech uwielbione będzie Święte Imię Jego! Alleluja!”.                                                                        

Teresa

 

„Rekolekcje Diakonii Życia były dla mnie ciekawym doświadczeniem Ruchu. Myślę, że połączenie rodzin i młodzieży jest bardzo dobre, ponieważ daje możliwość głębszego poznania działalności żywego Kościoła. To, że byliśmy tu razem nauczyło nas tego, że Ruch pomimo wielu grup powinien być jednością. Patrząc na małżeństwa i rodziny wiem, że swoją formację chcę kontynuować w przyszłości w mojej własnej rodzinie. Rekolekcje były dla mnie ogromnym umocnieniem w wierze. Za ten błogosławiony czas Chwała Panu!”.                                                                                   Ola

 

„Ogromne doświadczenie jedności Kościoła, jedności Ruchu Światło-Życie i wartości diakonii”.

Magdalena

 

„Gdy ustalaliśmy temat rekolekcji zastanawiałem się w jaki sposób tym razem zły zaatakuje, aby nie dopuścić do owoców rekolekcji - do uzdrowienia i przebaczenia. I nie pomyliłem się. Po raz kolejny przekonałem się, że gdzie dzieje się dobro - zły atakuje. Ból zęba, który rozpoczął się w piątek wieczorem nie pozwolił mi zaangażować się w należyty sposób w prowadzenie rekolekcji. Ale po raz kolejny dobro zwyciężyło. Pan sprawił, że Iza pozostawiona sama wyśmienicie poradziła sobie z zaistniałą sytuacją. Duch Święty prowadził spotkania i wjechał niczym walec w nasze serca, powodując wiele przewrotów. Aż serce mi się radowało, gdy na godzinie świadectwa usłyszałem o tylu życiowych zmianach w postaci przebaczeń, o zbliżeniu się do Boga. Nawet dla jednego przypadku warto było, aby te rekolekcje się odbyły, a tu tyle wspaniałych Bożych wydarzeń miało miejsce. Boże dziękujemy …”.

PS. Po powrocie do domu - ból zęba ustąpił, jakby nigdy nic…

Damian

 

„Tematyka i treści przekazywane przez te 3 dni wpisały się doskonale w to, co przeżywam przez ostatni czas. Wszystko, co usłyszałam gdzieś we mnie teraz dojrzewa. Zrozumiałam, że wszystko muszę oddać w ręce Jezusa, przede wszystkim to, co najbardziej boli. Doświadczenie przebywania wśród rodzin dało mi ogromną refleksję na temat mojej rodziny. Osoby tutaj spotkane będą z pewnością dla mnie wzorem i przykładem. Nie cofnę już tego, co otrzymałam złego od moich rodziców, od dawna pracuję nad tym, aby zapomnieć o wszystkich przykrościach. Wiem, że po tych rekolekcjach i oddaniu tego Chrystusowi będzie mi łatwiej poradzić sobie ze wszystkim, co gdzieś w środku bardzo boli. Wiem, że Bóg chciał, żebym tutaj była, że chciał, abym otrzymała dar życia i to On jest dla mnie prawdziwym Ojcem. Nigdy nie jest za późno, aby się nawrócić. Wyjeżdżam stąd z ufnością, która usuwa mój niepokój, bo doświadczyłam, że jestem potrzebna i kochana”.    

Anonimowy uczestnik

 

„Te rekolekcje dały mi wiarę w to, co było niemożliwe, a stało się możliwe tylko w miłości i w zaufaniu Panu naszemu stwórcy i kochanemu Tacie. Zaczynamy od nowa iść z małżonkiem naszą wspólną drogą, tylko tym razem z Panem Bogiem. Bóg zapłać za te rekolekcje, które odmieniły moje życie, moje serce i mojego ducha. Z darem Błogosławieństwa i radością w sercu dziękuję. Alleluja!”

Anonimowa uczestniczka

 

„Pragnę podziękować Panu Bogu za błogosławiony czas rekolekcji Diakonii Życia przeżyty wspólnie z młodzieżą, która była dla mnie świeżym powiewem radości i młodości wyrażanej codziennie muzyką i śpiewem. Dziękuję Panu Bogu za ks. Grzegorza, Gosię i Artura, którzy wszystko świetnie przygotowali i troszczyli się o nas. Dziękuję za słowa, która dla nas głosili. Dziękuję za Izabelę i Damiana i warsztaty prowadzone przez nich, za wszystkie małżeństwa z małymi dziećmi i za każdego uczestnika z osobna. Najwspanialszym przeżyciem dla mnie była adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, gdzie mogłam być z Nim twarzą w twarz, czuć Jego miłość i spokój, zawierzyć całe swoje życie. Dziękuję za wszystko.”.                                 

Maria

 

„Wspólne rekolekcje, czyli młodzież i rodziny, są wielkim bogactwem dla wszystkich, bo są dzieleniem się życiem”.                                                                                                                

Andrzej