Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia 2017

11-20 sierpnia 2017

Zaproszenie na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia w 2017 r.

 

 

Słuchając słów Papieża Franciszka, wypowiedzianych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, miejmy odwagę i zdecydujmy się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą nam chodzić po drogach, o jakich nam się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyśleliśmy. Może właśnie Was Jezus powołuje do służby na rzecz obrony życia (od poczęcia do naturalnej śmierci) oraz rodziny.

 

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń małżeństwa, które przeżyły I stopień Oazy Rodzin oraz młodzież/dorosłych, którzy przeżyli III stopień Oazy Nowego Życia.

 

Ks. Piotr Róż oraz Małgorzata i Artur Berłowscy

 

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia odbędzie się w dniach 11-20 sierpnia 2017 r. na Podkarpaciu w miejscowości Dębowiec, 9 km na południe od Jasła, 45 km na północny zachód od przejścia granicznego ze Słowacją: Barwinek - Vyzný Komárnik.

 

  • W czasie rekolekcji poruszymy szereg interesujących i aktualnych tematów dotyczących samoakceptacji, różnic psychicznych między kobietą i mężczyzną, seksualności, obrony życia, więzi rodzinnych, czystości, problemu homoseksualizmu, a także wiele innych.
  • Rekolekcje trwają 10 dni i wymagają tylko 4 dni urlopu. Mimo to będzie dużo czasu na odnowę duchową i zawiązanie wspólnoty.
  • Rekolekcje odbędą się w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu k/ Jasła.

Więcej informacji o miejscu rekolekcji na stronie: http://centrum.saletyni.pl/

  • Dom rekolekcyjny jest na terenie pięknego Sanktuarium Matki Bożej z La Salette. W domu rekolekcyjnym znajduje się kaplica, sala konferencyjna, bawialnia dla dzieci, przytulna kawiarenka oraz winda. Wokół jest dużo miejsca do spacerowania, biegania, grania w piłkę, a okolica jest przepiękna. W każdym pokoju jest łazienka z prysznicem.
  • W pobliżu Dębowca znajdują się:

-  Skansen Karpacka Troja - http://www.karpackatroja.pl/ - odkryto tu najstarsze osady obronne z dotąd znanych w Polsce i stwierdzono pierwsze ślady oddziaływania cywilizacji anatolijsko-bałkańskiej na tereny ziem polskich. Jest to też jedno z najstarszych i najlepiej zachowanych grodzisk słowiańskich (770-1031 r.n.e.) zajmujące prawie 3,5 ha powierzchni;

- Beskid Niski z Magurskim Parkiem Narodowym - http://www.magurskipn.pl/index.php - doskonałe miejsce do spacerów, wycieczek pieszych i rowerowych, w miejscowości Folusz (niedaleko Dębowca) jest ścieżka dydaktyczna, łowisko pstrąga – warto odwiedzić;

- Sanktuarium i Pustelnia św. Jana z Dukli - http://www.beskid-niski.pl/index.php?pos=/obiekty&ID=377

- Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu - http://www.sanktuariumtarnowiec.parafia.info.pl/

Na terenie Sanktuarium znajduje się Kalwaria Dzieci Nienarodzonych w Tarnowcu upamiętniająca dzieci zabite w wyniku aborcji.

  • Koszt rekolekcji: 630 zł

- dziecko w wieku 3-15 lat – mniej

- dziecko w wieku 0-3 lat – bezpłatnie

  • Zgłoszenie na ORDŻ dla uczestnika –

http://www.oaza.pl/cdz/index.php/pl/?option=com_chronoforms5&chronoform=zgloszenie-ordz-solista

  • Zgłoszenia na ORDŻ dla małżeństw –

http://www.oaza.pl/cdz/index.php/pl/?option=com_chronoforms5&chronoform=zgloszenie-ordz-malzenstwa

 

Dodatkowe informacje:

Małgorzata i Artur Berłowscy

e-mail: berlowscy5@gmail.com

Tel. 698-435-233