Diakonia Wyzwolenia - prezentacja

Diakonia Wyzwolenia Domowego Kościoła ściśle współdziała z Diecezjalnym Duszpasterstwem Trzeźwości i Osób Uzależnionych oraz Fundacją „Pomagam bo Kocham” im. bł. ks. Władysława Findysza i innymi organizacjami i wspólnotami, które  prowadzą działalność na rzecz trzeźwości.

 

Cieszymy się z tego, że kilka małżeństw dołączyło do nas z gotowością posługi osobom uzależnionym i współuzależnionym oraz dorosłym dzieciom alkoholików w różnej formie. Do posługi w diakonii zapraszamy wszystkich tych, którzy przystąpili do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i pragną realizować program ewangelizacji i propagowania Nowego Człowieka, Nowej Kultury i Nowej Wspólnoty  – czyli życia bez alkoholu. Jednym słowem wszystkich tych, którym leży na sercu trzeźwość naszych rodzin.

 

Podejmujemy różne inicjatywy w tym zakresie, które wynikają z treści Narodowego Programu Trzeźwości

 https://kongrestrzezwosci.pl/media/Projekt__Narodowy_Program_Trzezwosci.pdf ,    oraz Strategii działania KWC. Bylibyśmy radzi, gdybyście zaprosili nas na jeden krąg rejonowy w wybranym przez Was terminie. Jesteśmy również gotowi do posługi podczas rekolekcji formacyjnych i tematycznych ze świadectwem krucjatowym.

 

Przedsięwzięcia stałe:

Każda czwarta sobota miesiąca – Dzień Skupienia KWC -  Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzeszowie ul. Krakowska 381, początek godz. 9.00 – Msza Święta, konferencja / świadectwo KWC, agapa;

 

Dyżur w STANICY KWC  – każdy wtorek w godz. 16.00 – 18.00 - Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzeszowie ul. Krakowska 381.

 

Diecezjalna poradnia dla osób uzależnionych i współuzależnionych  czynna od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem wtorków) w godz. 16.00 – 19.00. Zgłoszenia tel. 798 538 488

W poradni można znaleźć:

  • pomoc prawną;
  • pomoc psychoterapeuty;
  • fachową poradę ds. uzależnień;
  • fachową poradę doradcy życia rodzinnego;
  • możliwość porozmawiania z osobami posługującymi;

 

Do współpracy zostali zaproszeni psychoterapeuta, prawnik, doradcy ds. małżeńskich, rodziny, uzależnień, kapłani a także osoby posługujące w Stanicy KWC, oraz członkowie grup anonimowych alkoholików (AA).

 

Spotkania grup:

  • Anonimowych Alkoholików  MATT TALBOT 2 – w piątek godz. 19.00 salka przy Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzeszowie ul. Krakowska 381, tel. 692 724 949
  • Dla współuzależnionych – odbywają się w 2 i 4 wtorki miesiąca godz. 17.00, Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzeszowie ul. Krakowska 281tel. 723 186 255
  • Dla DDA - w trakcie formowania się grupy

 

REKOLEKCJE trzeźwościowe dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz wszystkich chętnych odbywają się zazwyczaj w każdy drugi weekend w Ośrodku Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej. Szczegóły można znaleźć na stronie  www.pbk.org.pl  w zakładce Duszpasterstwo/Terminarz.

Jeżeli widzicie w swoim otoczeniu osoby w potrzebie, przekażcie tę informację i zachęćcie do udziału.

 Bieżące informacje można znaleźć na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych www.pbk.pl oraz na Facebooku grupa "Duszpasterstwo Trzeźwości".

 

Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do współpracy

Agnieszka i Wojciech Trojanowscy

 

kontakt: Agnieszka tel. 514 789 881 senga57@op.pl

Wojtek   tel. 504 957 572 wojciecht55-57@o2.pl