Rekolekcje 50+

21-26 sierpnia 2019

Szczęść Boże!

Drodzy małżonkowie chcieliśmy Was zachęcić do przeżycia rekolekcji tematycznych "w Domowym Kościele sekret wiecznej młodości" w Czarnej Sędziszowskiej  w terminie 21-26.08.2018.

 

Rekolekcje poprowadzą ks. Kazimierz Winnicki wraz z Anią i Andrzejem Kędziorami.

 

Zaproszenie kierujemy do małżonków w wieku 50+, którzy jesteście bardzo potrzebni Kościołowi, wspólnocie i rodzinie.

 

Zgłoszenia i informacje: A.A. Kędziorowie andrzej1h1@orange.pl  510 360 572

 

Pozdrawiamy

Ada i Darek

 

O rekolekcjach 

 

Szczęść Boże ! 

 

Rekolekcje w Czarnej Sędziszowskiej są przeznaczone dla małżeństw 50+ Domowego Kościoła i głównym celem jest podjęcie tematów dotyczących ostatniego okresu naszego małżeńskiego życia. Mamy za sobą okres dzieciństwa, młodości, siły wieku i wchodzimy w okres starzenia się lub już w nim jesteśmy mniej lub więcej zaawansowani.

 

Wiele małżeństw powoli dystansuje swoje zaangażowanie w Domowym Kościele więc powstała myśl, z Bożego natchnienia, aby te różne pokusy jakoś rozwiać i ukazać głęboki sens trwania w tej formacji duchowej. To nasze zmieniające się w wielu kwestiach życie przynosi wiele spraw, które na różny sposób nas dotykają w procesie starzenia się. Zdani na samych siebie jako babcia i dziadek, teść i teściowa przyjchodzi nam, w relacjach z tymi najbliższymi osobami, doświadczać wiele różnych, nowych i nie zawsze miłych sytuacji, które powodują rozczarowanie, zniechęcenie bo nie spełniają się nasze oczekiwania, osamotnienie z powodu niezrozumienia naszych dobrych intencji. I właśnie w tych rekolekcjach podejmiemy tematy z życia wzięte dotyczące tych spraw, problemów i tego co jeszcze przed nami aby zachować w sobie pogodę ducha i nosić w sobie piękno " wiecznej młodości" , która istnieje tylko na płaszczyźnie duchowej której rozwój dokonuje się przez pracę formacyjną D.K.

 

Jak wielkie owoce przynoszą postawy pełne miłości  wobec  „inności” synowej czy zięcia oraz wnucząt wychowywanych w dobie Internetu i zawodowego zagonienia swoich rodziców.  Gesty  pełne serdeczności, życzliwości, cierpliwości (również do samych siebie), czułości, wyrozumiałości i mądrości  z życiowych doświadczeń są potrzebnym świadectwem dla młodych małżeństw naszych dzieci oraz wnucząt.  Dlatgo wspólnota i formacja to źródło naszej siły wobec różnych przeciwności, by jak najdłużej mieć w sobie moc Bożego ducha i wewnętrzną radość, aby sprostać nowym wyzwaniom tego ostatniego okresu naszego życia. Przeżycie tych rekolekcji będzie takim wszczepieniem nowego impulsu wiary i sensu wszelkich zmagań w trwaniu na tej drodze formacyjnej, aby ten ostatni okres naszego życia również przyczynił się do pięknego i spokojnego odejścia do domu Ojca.

 

Anna i Andrzej Kędzior