Msza św. w intencji diakonii diecezjalnych

Ks. Jan Kobak, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, odprawił w poniedziałek wieczorem w „Taborze” mszę św. w intencji diakonii diecezjalnych.

100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku!

Dziś przypada 100. rocznica urodzin Ojca-Założyciela Ruchu Światło-Życie, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji „Gość Niedzielny” uruchomił na Facebooku wydarzenie „100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku!”. Od Środy Popielcowej była tworzona księga podziękowań ks. Franciszkowi Blachnickiemu, która zostanie złożona dziś w Krościenku na stulecie jego urodzin.

Dzień z ks. Blachnickim

Dokładnie za tydzień, 24 marca, będziemy obchodzić 100-lecie urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Księdza, który - jak głosi tytuł jego biografii, autorstwa Tomasza Terlikowskiego (książka ukazuje się właśnie na to stulecie) - "zmienił Polskę".

Zabrzmiał Głos Nienarodzonych

Tegoroczny Marsz Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie – ze względów epidemicznych – miał zupełnie inną formę niż dotychczas.  Od godz. 8 do 16 uczestnicy Marszu trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jadwigi. Od godz. 9 w Parku Papieskim chętni mogli uderzyć w ważący ponad tonę dzwon Głos Nienarodzonych – ten sam, w który we wrześniu uderzył papież Franciszek. Dźwięk dzwonu był symbolicznym głosem w obronie tych, którzy sami nie mogą upomnieć się o swoje podstawowe prawo – do życia.

Marsz dla Życia i Rodziny

29 listopada 2020 r. w Rzeszowie odbędzie się kolejny Podkarpacki Marsz dla Życia i Rodziny. Ze względu na pandemię koronawirusa jego forma i przebieg zostały dopasowane do obowiązujących zasad.

Rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary. Dołącz i Ty

W Domu Diecezjalnym „Tabor” rozpoczęły się w poniedziałek spotkania Seminarium Odnowy Wiary. Prowadzi je świecki ewangelizator Witek Wilk wraz z małżeństwami, animatorami i moderatorami Ruchu Światło-Życie.

Jesteście błogosławieni jako małżonkowie, rodzice, dziadkowie

- Prawdziwy uczeń Jezusa wie, że jeszcze mnóstwo wyzwań przed nim, że jeszcze daleka droga, ale umie też widzieć w sobie i w drugim człowieku dobro – stwierdził ks. Władysław Wichniarz, misjonarz saletyn, moderator Rejonu Matki Bożej Saletyńskiej, w homilii podczas dnia wspólnoty Rejonu w sobotę 12 października w „Kanie” w Czarnej Sędziszowskiej.

Bp Śmigiel: „Wspierajmy każde zagrożone życie”

XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę rozpoczęła się w sobotę 21 września  Mszą św. w intencji Ojczyzny. Przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej do zebranych,  a  przybyłych z wielu zakątków Polski rodzin,  kazanie  wygłosił  biskup rzeszowski Jan Wątroba. Uczestników pielgrzymki z Diecezji Rzeszowskiej ucieszyła obecność naszego pasterza.  Ksiądz Biskup nawiązał do słów Ewangelii według św. Mateusza o powołaniu Mateusza, celnika. „ Każdy z nas otrzymuje powołanie i  tylko od  nas zależy czy je przyjmiemy, czy nie”- mówił ks. Biskup.  

Strony

Subskrybuj RSS - kronika