Zabrzmiał Głos Nienarodzonych

Marsz Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie w zmienionej formie

Tegoroczny Marsz Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie – ze względów epidemicznych – miał zupełnie inną formę niż dotychczas.  Od godz. 8 do 16 uczestnicy Marszu trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jadwigi. Od godz. 9 w Parku Papieskim chętni mogli uderzyć w ważący ponad tonę dzwon Głos Nienarodzonych – ten sam, w który we wrześniu uderzył papież Franciszek. Dźwięk dzwonu był symbolicznym głosem w obronie tych, którzy sami nie mogą upomnieć się o swoje podstawowe prawo – do życia.

W południe w dzwon uderzyli m.in. marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl; były poseł Wojciech Buczak; Bogdan Romaniuk, wiceprezes fundacji Życiu Tak, z której inicjatywy powstał dzwon; radni sejmiku wojewódzkiego Jacek Kotula i Jacek Magdoń. Modlitwie przewodniczył ks. Jan Kobak - diecezjalny duszpasterz rodzin.

O godz. 15 ks. Jan przewodniczył Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwie różańcowej w intencji obrony życia w Polsce.

Marsze dla Życia i Rodziny w Rzeszowie organizowane są od 11 lat w celu publicznego dania przez uczestników świadectwa o podstawowych wartościach, jakimi są: ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwarta na przyjęcie i wychowanie dzieci. JK

Fot. Renia Kwiatkowska