Walentynkowy weekend małżeński. Warto!

Świadectwo uczestników

W dniach 14-16 lutego br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach dla małżeństw, prowadzonych w Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Budach Głogowskich k/Rzeszowa przez Elżbietę i Wiesława Gorzelników. Wybraliśmy się tam w gronie naszych przyjaciół z kręgu DK - w cztery pary. Jedna para otrzymała od pozostałych par  w prezencie opłacony wyjazd, a my postanowiliśmy im towarzyszyć. W naszym codziennym zabieganiu trudno znaleźć czas tylko dla współmałżonka, a ten wyjazd okazał się ku temu świetną okazją.

Weekend małżeński rozpoczęliśmy w piątek o godz. 19 uroczystą kolacją przy świecach. Po kolacji mieliśmy czas na rozmowę ze współmałżonkiem za pomocą "Gry małżeńskiej",  a na koniec tego dnia prowadzący zaprosili nas na salę, by uchylić nam rąbka tajemnicy o tańcu, który stał się ich pasją - o tangu argentyńskim. W sobotę podczas krótkiej konferencji poznaliśmy 5 języków miłości (wyrażenia afirmatywne, czas, podarunki, przysługi i dotyk). Ważnym punktem tego dnia była wspólna małżeńska Adoracja Najświętszego Sakramentu. Sobotni wieczór zakończyliśmy zabawą taneczną. W niedzielę jeszcze wspólnie zastanawialiśmy się jak sprawić, by w naszych małżeństwach wciąż kwitła  romantyczna miłość.

Był to bardzo dobry i potrzebny czas. Czas wyłącznie dla małżonka, czas z dala od zgiełku i spraw codziennych, czas na rozmowę i odkrycie na nowo rzeczy dla nas ważnych. Dziękujemy Bogu za ten piękny dar, który od Niego otrzymaliśmy. Zachęcamy Was do skorzystania!

Ania i Artur