Rekolekcje 21.08.2012
WOLNE MIEJSCA !!!
W związku z rezygnacją kilku par, mamy wolne miejsca na rekolekcje z o. Ksawerym Knotzem ( w Czarnej Sędziszowskiej ) w terminie 27.08.2012 - 02.09.2012
Chętnych prosimy o kontakt z H. i J. Biernackimi tel.: 13/442 43 30.
Organizatorzy
Zaproszenie 20.08.2012
PRZYJDŹ KONIECZNIE !!!
Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którym leży na sercu sprawa trzeźwości w naszej Ojczyźnie, do uczestnictwa w V Rzeszowskim Marszu na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się 25 sierpnia 2012r. (sobota) w Rzeszowie w Wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
Rozpoczęcie Marszu Mszą świętą o godz. 17.30 w kościele p.w. Św. Krzyża ul. 3–go Maja. Wyjście spod kościoła ok. godz. 18.30. Przewidywana trasa Marszu: ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki, Rynek Rzeszowski.
Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości
Rekolekcje we wrześniu 03.08.2012
W dniach 13-16 września w Czarnej odbędą się rekolekcje dla starszych małżeństw. Rozpoczną się one we czwartek 13.09 o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę 16.09 po obiedzie. Tematem rekolekcji będzie MODLITWA WIECZORNA, czyli jak rozmawiać z Bogiem w jesieni naszego życia. Rekolekcje skierowane są małżeństwa, dla których rok szkolny dzieci nie jest już przeszkodą, a oni sami powoli zaczynają rozumieć co znaczy jesień ich życia.
Zgłoszenia przyjmuje Zygmunt Dec - tel. 508 140 257, mail zygmuntdec@op.pl.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Najbliższe wydarzenia 25.07.2012
  We wrześniu zapraszamy na:
 • 1 września - Podsumowanie turnusów wakacyjnych - Katedra Rzeszowska
 • 23 września - Rozpoczęcie roku pracy Domowego Kościoła - KANA - Czarna Sędziszowska
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Spotkanie rekolekcyjne „Dobra nowina o rodzinie” 25.07.2012
Zapraszamy
na spotkanie rekolekcyjne dla małżeństw bezdzietnych, rodzin adopcyjnych, zastępczych i pragnących przyjąć dziecko „Dobra nowina o rodzinie” do domu rekolekcyjnego dla rodzin diecezji rzeszowskiej KANA w Czarnej Sędziszowskiej w dniach 28-29-30 września 2012 r.
Spotkanie koordynują ks. dr Przemysław Drąg – Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, psycholog i rodziny adopcyjne.
Rozpoczęcie w piątek 28 września 2012 r o godzinie 18.00, zakończenie 30 września 2012 r. o godzinie 16.00. W spotkaniu mogą uczestniczyć również dzieci.
Zgłoszenia przyjmują Teresa i Zbigniew Rakowie, tel. 17 86 25 789 lub 600 926 665.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Nowa para diecezjalna o sobie 26.06.2012
MiAK
Małgorzata i Adam Kawałkowie
Zawarliśmy sakrament małżeństwa 26 października 1991 r. Jesteśmy rodzicami dwudziestoletniej Kasi, dziewiętnastoletniego Piotra i czternastoletniej Ani. Od jedenastu lat przeżywamy formację w DK. Widzimy piękno tej drogi formacji. Po przeżyciu formacji podstawowej uczestniczyliśmy w sesjach ORDR Io i IIo oraz w sesji o pilotowaniu kręgu. Pełniliśmy posługę pary moderatorskiej na rekolekcjach (ORAR Io, Oazie Rodzin Io i IIo ), a także dwukrotnie posługę pary pilotującej krąg. Bliskie jest nam dzieło KWC (Adaś jest w Krucjacie 27 lat, Gosia -10 lat). W ubiegłym roku skończyliśmy pełnić posługę pary rejonowej i zaangażowaliśmy się w pracę parafialnej Poradni Życia Rodzinnego. Chcemy służyć rodzinie. Chcemy, by obraz Chrystusa Sługi wyznaczał styl naszego bycia w Kościele. Ufamy, że Niepokalana Matka Kościoła będzie naszym przewodnikiem. .
Małgorzata i Adam Kawałkowie
Spotkanie Diakonii Modlitwy 24.06.2012
W sobotę, 9 czerwca 2012r. odbyło się czwarte, ostatnie w tym roku pracy, spotkanie Diakonii Modlitwy. Rozpoczęła je msza św. w kaplicy Sióstr Karmelitanek. W homilii, ks. Mieczysław Barć, ukazał znaczenie daru i ofiary. Rozważając tekst Ewangelii św. Marka /Mk 12,38-44/ zwrócił uwagę na ukazane w nim dwie postawy. Pierwszą – fałszywie religijną, wyrażającą się w pozornym spełnianiu religijnych obowiązków i drugą – autentycznie religijną, ukazaną w postawie ubogiej wdowy, która do skarbony świątynnej „wrzuciła wszystko, co miała".
Jezus przestrzega nas przed pozorami. Widzi nie tylko gesty, ale serce człowieka. Patrzy na ofiarę, jaką składamy. Tablica na Liceum im. J. Słowackiego w Warszawie głosi: „Czyny ludzi dają blask krajowi." Nasze czyny powinny dawać blask zarówno Ojczyźnie, jak i rodzinie, a nade wszystko Kościołowi .
Św. Paweł /2 Tm 4,1-8/ pragnie dla swego ucznia autentycznej postawy. Wypowiada mocne słowa:
  Zaklinam cię wobec Boga i Jezusa Chrystusa, który będzie sądził żywych i umarłych i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo głoś naukę
 • nastawaj w porę i nie w porę
 • w razie potrzeby wykaż błąd
 • poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością
 • czuwaj we wszystkim
 • znoś trudy
 • wykonuj dzieło ewangelisty
 • spełnij swe posługiwanie.
Więcej na stronie diakonii
Zapraszamy
Krystyna Rzucidło
diakonia modlitwy
Relacja z pielgrzymki do Krościenka 20.06.2012
Rejon Matki Bożej Sokołowskiej pragnie podzielić się radością, iż 10 czerwca 2012r. odbyliśmy pielgrzymkę do Krościenka. Po przeżyciu Eucharystii w kaplicy Chrystusa Sługi na Kopiej Górce, odprawiliśmy Drogę Krzyżową, odwiedziliśmy Centrum Domowego Kościoła przy ul. Jagiellońskiej, nawiedziliśmy grób sługi Bożego ks. Blachnickiego, a obfitych przeżyciach duchowych pojedliśmy kiełbaski z ogniska. Mamy nadzieję, że powrót do źródeł przyczyni się do rozwoju Domowego Kościoła w naszym rejonie!
Szcześć Boże
Zapraszamy do fotoreportażu.
Dorota i Mariusz Ożogowie
rejon Sokołów
Pielgraymka obrońców życia do tarnowca 20.06.2012
Helena i Jerzy Biernaccy
diakonia życia
Pielgrzymka do Tarnowca 13.06.2012
Krąg Rodzin Parafii Św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy zaprasza do udziału w Pielgrzymce do Tarnowca na uroczystości związane z XII Pielgrzymką Pokutną za Grzechy przeciw Życiu, która odbędzie się w dniu 07 lipca 2012 r.
  W programie:
 • 08.30 Wyjazd z Rzeszowa (parking Parafii Św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy)
 • 10.00 Rozpoczęcie uroczystości w Tarnowcu:
  • Droga Krzyżowa na Kalwarię Dzieci Nienarodzonych
  • Msza Święta wynagradzająca za grzechy przeciw życiu
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • Wspólna AGAPA
 • Ok. 16.00 Wyjazd do Rzeszowa
Uwaga! Koszt dla 1 osoby wynosi 20 zł (przejazd, ubezpieczenie, ciepły posiłek – m.in. grill). Przy zgłoszeniu na Pielgrzymkę należy podać datę urodzenia, adres oraz numer telefonu. Organizatorzy przy zgłoszeniu podadzą nr rachunku bankowego, na który należy wpłacać należność z tytułu udziału w Pielgrzymce.
Zgłoszenia do 30 czerwca 2012 r. przyjmowane są telefonicznie lub drogą elektroniczną: tel.: 698 435 233, 608 393 548 (od godz. 16.00 do 20.00) lub e-mail: e-mail: berlowski@poczta.onet.pl
Małgorzata i Artur Berłowscy
organizatorzy
Nie oddawaj rodziny walkowerem! 11.06.2012
Witaj!
Jeśli uważasz, że nie wolno oddawać rodziny walkowerem to myślisz tak jak: Kuba Błaszczykowski, Krzysztof Hołowczyc, Radosław Pazura, Krzysztof Ziemiec, Ireneusz Krosny.
Chcesz do nich dołączyć i KIBICOWAĆ RODZINIE ? Zapraszamy do kin w całej Polsce dniu 23.06.2012 r. na film "ODWAŻNI" - najnowszą produkcję twórców "Fireproof".
Szczegóły akcji oraz rezerwacja miejsc on-line w wybranym kinie na stronie www.kibicujrodzinie.pl

„Kibicuj Rodzinie” – akcja skierowana do małżeństw
Przy okazji Euro 2012 rozpoczęła się w całej Polsce akcja „Kibicuj rodzinie”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że pasją prawdziwego mężczyzny i ojca może być nie tylko futbol, ale przede wszystkim rodzina.
Akcji patronują: kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, rajdowiec Krzysztof Hołowczyc, dziennikarz Krzysztof Ziemiec, aktor Radosław Pazura oraz Ireneusz Krosny.
Zachęcamy do wejścia na stronę www.kibicujrodzinie.pl tam znajduję się ciekawy (spot reklamowy) wideoklip. Na mapie Polski można znaleźć najbliższe naszemu miejscu zamieszkania kino i zarezerwować bilety na seans filmowy.Film nosi tytuł „Odważni”. Projekcję odbędą się w całej Polsce w dniach : 16, 17, 20, 23 i 24 czerwca. Zachęcamy do udziału rodziców razem z dziećmi, tymi w wieku gimnazjalnym i starszymi. Po projekcji filmu, małżonkowie wraz z dziećmi zaproszeni będą do wysłuchania specjalnej audycji emitowanej w lokalnych rozgłośniach na terenie całego kraju.
W naszej diecezji film "Odważni" będzie w ramach akcji "Kibicuj Rodzinie" wyświetlany w dniu 23 czerwca 2012 r. (Dzień Ojca) o godz.17.00 w Rzeszowie w kinie "Zorza" oraz w Jaśle w Sali Św. Maksymiliana przy Kościele OO.Franciszkanów.
„A sam Pan pokoju niech was obdarzy pokojem zawsze i na wszelki sposób!
Pan niech będzie z wami wszystkimi!” (2Tes3,16)
Zwracamy się do Was z prośbą o propagowanie akcji Kibicuj Rodzinie w waszych rejonach. Jest to gotowe narzędzie ewangelizacyjne, ale często trzeba pokazać ludziom, żeby nie byli tylko biernymi konsumentami Domowego Kościoła. Nie trzeba mieć nadzwyczajnych umiejętności aby zaprosić kogoś do kina. Należy tylko CHCIEĆ (chcieć przyprowadzić ludzi do Chrystusa).

Organizatorzy akcji Kibicuj Rodzinie
Zakończenie roku pracy DK 11.06.2012
W niedzielę 24 czerwca 2012 r. zapraszamy na pielgrzymkę do Chmielnika kończącą rok pracy DK. Wyruszamy o 9:00 sprzed kościoła św. Rocha w Słocinie.
O 12:00 w Chmielniku, planowana jest Droga Krzyżowa, a po niej o 13:00 Msza św.
Zapraszamy
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Spotkanie Diakonii Modlitwy 31.05.2012
W sobotę 17 marca 2012 r. odbyło się trzecie w tym roku pracy spotkanie Diakonii Modlitwy. Rozpoczęło się ono tradycyjnie mszą św. w kaplicy Sióstr Karmelitanek. Rozważając ukazaną w Ewangelii przypowieść o faryzeuszu i celniku ks. Mieczysław postawił w homilii następujące pytania:
 1. Co ma wartość w oczach Boga?
 2. Jaka postawa człowieka jest właściwa?
 3. Kiedy modlitwa jest wysłuchana?
  Odpowiadając zwrócił uwagę na trzy elementy:
 1. Świadomość do kogo mówimy, świadomość obecności Boga żywego, który nas widzi, słyszy, rozumie, zna
 2. Świadomość kim my jesteśmy wobec Boga
 3. Świadomość treści rozmowy z Bogiem.
Więcej na stronie diakonii
Zapraszamy
Krystyna Rzucidło
diakonia modlitwy
Spotkanie DM 31.05.2012
Serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień skupienia organizowany przez Diakonię Modlitwy Domowego Kościoła 9 czerwca,godzina 7.30, kaplica ss.Karmelitanek, Rzeszów,ul.Cienista
Anna i Zbigniew Młynarczyk
diakonia modlitwy
Diecezjalna Oaza Matka 31.05.2012
8 czerwca w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się Diecezjalna Oaza Matka.
  Plan dnia:
 • 9:30 zawiązanie wspólnoty
 • 9:45 konferencja
 • 10:15 przygotowanie do liturgii
 • 10:30 Msza św.
 • 12:00 nabożeństwo rozesłania + błogosławieństwo animatora grupy
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Trzeci Marsz Dla Życia i Rodziny 28.05.2012
Serdecznie Witam !
W niedzielę 3.VI.2012r. w Rzeszowie odbędzie się Trzeci Marsz Dla Życia i Rodziny. Jest to radosna inicjatywa, aby zamanifestować poparcie dla obrony tradycyjnej rodziny, dzieci i życia.
Przyjdźmy na Marsz , który wyruszy spod kościoła Ojców Bernardynów w Rzeszowie o godz.16. Wcześniej odprawiona będzie Msza św. o godz. 15.
Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny odbędą się pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na kondycję rodziny w dobie kryzysu ekonomicznego i moralnego. Marsze odbędą się w łączności ze VII Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie, który odbywa się w tym samym dniu.
Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w tym roku w Rzeszowie, Skawinie, Skarżysku Kamiennej, Mielcu, Dzierżoniowie, Kłodzku, Płocku, Inowrocławiu, Wałbrzychu, Lublinie, Sokołowie Podlaskim, Gnieźnie, Szczecinku, Olsztynie, Oświęcimiu, Wrocławiu, Ełku, Jastrzębiu Zdroju, Gliwicach, Siedlcach, Katowicach, Szczytnie, Opolu, Tarnobrzegu, Lęborku, Świdnicy, Koszalinie, Słupsku, Bydgoszczy, Toruniu, Stalowej Woli, Radomiu, Białymstoku, Warszawie, Raciborzu, Wodzisławiu Śląskim, Skierniewicach, Giżycku.
O normalność trzeba w dzisiejszych czasach walczyć. Liczymy, że przyłączysz się do naszego Marszu.
Jacek Kotula
i organizatorzy
Świadectwo z ORARu II st. 22.05.2012
Zapraszamy do albumu zdjęć oraz lektury świadectwa z ORARu II st.
Irena i Krzysztof Chmora
uczestnicy
Walne Zgromadzenie 10.05.2012
Prezydium Stowarzyszenia Ruch Domowy Kościół zwołuje Walne Zgromadzenie Członków SRDK. Odbędzie się ono w dniu 23.05.2012 o godz.18-tej u ks. Marka w Ropczycach w Parafii Św.Urszuli Ledóchowskiej. Serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia, rozpoczniemy Mszą Św.
Jadwiga i Stanisław Soplowie
para przewodnicząca
Świadectwo z pielgrzymki KWC 14.05.2012
Jak co roku, 01.05.2012 odbyła się pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Oto relacja z pielgrzymki..
Małgorzata i Artur Berłowscy
Krąg Rodzin Parafii Św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy.
Walne Zgromadzenie 10.05.2012
Prezydium Stowarzyszenia Ruch Domowy Kościół zwołuje Walne Zgromadzenie Członków SRDK. Odbędzie się ono w dniu 23.05.2012 o godz.19-tej w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej. Serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia, rozpoczniemy Mszą Św.
Jadwiga i Stanisław Soplowie
para przewodnicząca
Pielgrzymka do Kalisza 24.04.2012
W dniu 19.05.2012 r. organizowana jest XV (jubileuszowa) Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin DK do sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.
Pragnąc ułatwić udział w tej uroczystości, organizujemy przejazd autokarem lub busem, w zależności od ilości uczestników, koszt przejazdu to ok. 100 zł. Korzystając z doświadczeń z lat poprzednich proponujemy wyjazd 2-dniowy z następującym programem:
  19.05.2012
 • Wyjazd z Rzeszowa w godz. porannych
 • Udział w uroczystościach w Kaliszu do godz. 19.00
 • Nocleg w Kaliszu (koszt 30 zł)
  20.05.2012
 • Pobudka o godz. 6.00
 • Ewentualne śniadanie (koszt 5 zł)
 • Wyjazd z Kalisza ok. 7.00
 • Przyjazd do Leśniowa (sanktuarium MB Leśniowskiej Patronki Rodzin); Udział w uroczystej Mszy św. połączonej z przewidzianym w tym dniu błogosławieństwem rodzin (szczegóły na www.lesniow.pl)
 • Powrót do Rzeszowa w godz. popołudniowych
Zapraszamy do licznego udziału w tej pielgrzymce rodzin będącej przede wszystkim okazją do przeżycia głębokiego spotkania z Bogiem i z ludźmi. Pragniemy by tegoroczna pielgrzymka była ponadto pewnego rodzaju wyrazem pamięci o naszym bracie Robercie, organizatorze wielu poprzednich wyjazdów do Kalisza, któremu pan Bóg, po ubiegłorocznej pielgrzymce, wyznaczył inną podróż, podróż do siebie.
Wszelkich informacji udzielają i zapisy przyjmują Janina i Wiesław Mikrutowie, tel. J.-604751332, W.-698326817
organizatorzy
Marsz przeciwko laicyzacji 13.04.2012
marsz
organizatorzy
Narodowy Dzień Życia 15.03.2012
PROGRAM OBCHODÓW VIII NARODOWEGO DNIA ŻYCIA
W DIECEZJI RZESZOWSKIEJ 2012 ROKU
Patronat nad obchodami objęli:
 • JE Ks. Bp. Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej,
 • Marszałek Województwa Podkarpackiego,
 • Wojewoda Podkarpacki,
 • Podkarpacki Kurator Oświaty,
 • Prezydent Miasta Rzeszowa.
Patronat medialny: Radio Via, Radio Rzeszów, TV Rzeszów, TV Trwam, Tygodnik Niedziela Połud.
23 marca 2012r. – piątek: godz. 17.00 – Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu: Rzeszów, Stary Cmentarz ul. Targowa, godz. 18.00 Msza Św. Kościół pw. Świętej Trójcy, ul. Targowa
24 marca 2012r. – sobota: Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę: Zapisy Tel.: (17)8631395, 692119584, Wyjazd: Sanktuarium M. B. Rzeszowskiej 24.03.2012 r. godz. 00.30. powrót 24.03.2012r ok. godz. 20.00
24 marca 2012r. - Narodowy Dzień Życia:
 • Godz. 17.00 – Różaniec w intencji Ojczyzny,
 • Godz. 17.45 – Droga Krzyżówa w intencji obrony życia,
 • Godz. 18.30 – Msza Święta o szacunek do życia w naszej Ojczyźnie
25 marca 2012r. – od godz. 21.00 – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej za grzechy dzieciobójstwa w Centrum Życia Rodziny przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie, ul. Krakowska 18
26 marca 2012r. – poniedziałek, godz. 10.00 sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie: Koncert z okazji VIII Narodowego Dnia Życia pod hasłem „Młodzi – Młodym Kościół Naszym Domem”. W wykonaniu młodzieży i dla młodzieży
26 marca 2012r. – poniedziałek, godz. 10.00 – Wystawy w WDK
 • Wystawa „Ojciec Święty Jan Paweł II w sprawie najmniejszych”,
 • Wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.
27 marca 2012r. – wtorek godz. 10.00 – 12.00. Projekcja filmu dla młodzieży. Sala widowiskowa WDK w Rzeszowie.
Organizatorzy obchodów Narodowego Dnia Życia w 2011r.: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, WDK, MDK, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej. Stowarzyszenia i Ruchy działającej na rzecz obrony życia: Stowarzyszenie „Tak Życiu”, Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”, St Fundacja ”SOS” Obrony Poczętego Życia, Ruch Krzewienia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny „Szczęśliwy Dom”, Stowarzyszenie „Miłość i Odpowiedzialność”. Domowy Kościół – Diakonia.
Helena i Jerzy Biernaccy
organizatorzy
Dzień Skupienia 12.03.2012
Diakonia Modlitwy, przypomina,jednocześnie serdecznie Zaprasza na kolejny Dzień Skupienia - 17 marca 2011 r. Początek, godzina 7.30 Msza św. z jutrznią w kaplicy ss.Karmelitanek w Rzeszowie, ul.Cienista
Do zobaczenia, z Panem Bogiem
Anna i Zbigniew Młynarczyk
Diakonia Modlitwy
Rekolekcje 05.03.2012
Bezdzietność dotyka wiele małżeństw z Domowego Kościoła, bardzo ważne by mogły one stanąć przed Bogiem z krzyżem, jaki noszą. Doświadczenia z dotychczas przeprowadzonych rekolekcji są bardzo budujące. Również bardzo ważne jest, aby przed Panem stanęły ze swoim krzyżem małżeństwa, które przeżyły stratę dziecka.
Rekolekcje dla bezdzietnych małżeństw odbędą się w Rościnnie k. Poznania w dniach 11-13 maja 2012 r. Bliższe informacje znajdują się na stronie Diakonii Życia pod adresem: www.oaza.pl/cdz/spotkania/1185-dla-bezdzietnych.
Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w Koniakowie w dniach 30 marca - 1 kwietnia 2012 r. Bliższe informacje znajdują się na stronie Diakonii Życia pod adresem: www.oaza.pl/cdz/spotkania/1161-trudne-rozstania.
Agata i Krzysztof Jankowiakowie
Centralna Diakonia Życia
Rekolekcje ewangelizacyjne 05.03.2012
Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne w domu rekolekcyjnym KANA - Czarna Sędziszowska.
Rekolekcje odbędą się w dniach 20-22 kwietnia 2012r. Zgłoszenia: Krystyna i Marek Rzucidłowie: tel.:17/250 42 46, e-mail: kim_rdk@o2.pl.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Quiz biblijny 04.03.2012
Diakonia komunikacji społecznej zaprasza wszystkich do udziału w quizie biblijnym. Więcej .
Krzysztof Romaszuk
diakonia komunikacji społecznej
Nowy numer gazetki RŚŻ 04.03.2012
Do parafii dotarł drugi numer gazetki Ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Zadbajmy, aby pojawiła się ona w widocznych miejscach. Gdyby potrzebne były dodatkowe egzemplarze (więcej gablot w parafii lub inne lokalizacje np. szkoły) proszę o kontakt mailem na adres kromaszuk@o2.pl.
Gazetka w formie elektronicznej dostępna jest na stronie oazy.
Krzysztof Romaszuk
diakonia komunikacji społecznej
Świadectwo z pielgrzymki 28.02.2012
Członkowie DK naszej diecezji uczestniczyli w centralnych obchodach 25 rocznicy śmierci Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Oto relacja z pielgrzymki..
Małgorzata i Artur Berłowscy
Krąg Rodzin Parafii Św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy.
Rekolekcje dla rodziców szkół ss. Prezentek 26.02.2012
W dn. 09-11.03.2012 odbędą się rekolekcje dla rodziców szkół ss. Prezentek w Rzeszowie.
Rekolekcje "Spragnieni Ojcowskiej Miłości" głosi Józef Augustyn, SJ - rekolekcjonista, ojciec duchowy, redaktor naczelny "Życia Duchowego", autor wielu książek z zakresu życia duchowego i pedagogiki chrześcijańskiej. Opublikował kilkadziesiąt książek (ok.40) oraz ponad 200 artykułów z zakresu psychologii i duchowości.
Plan rekolekcji
  Piatek:
  • 18.00 - Msza św. z homilią
  • 19.00 - Konferencja
  • Droga Krzyżowa
  Sobota:
  • 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 15.15 - Msza św. z homilią
  • 16.15 - Konferencja
  • 17.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu (możliwość spowiedzi)
  Niedziela:
  • 9.00 - Konferencja
  • 10.00 - Przygotowanie do liturgii
  • 10.15 - Msza św. z homilią
  • Błogosławieństwo rekolekcyjne
Zaprasza Rada Rodziców Sióstr Prezentek
Kazimierz Latocha
Sesja o pilotowaniu kręgów 26.02.2012
W domu rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej w dn. 8.02. – 12.02.2012 odbyła się „Sesja o pilotowaniu kręgów”. Sesję prowadzili ks.Marek Kędzior oraz Danusia i Andrzej Bartosikowie(nasza para filialna) z diec.przemyskiej oraz Grażynka i Roman Strugowie z diec.łódzkiej.
Zapraszamy do lektury relacji z sesji.
Jadwiga i Stanisław Soplowie
Dzień Chorego 2012 22.02.2012
Z okazji Światowego Dnia Chorego, dnia 10 lutego 2012 roku w kaplicy Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie zgromadzili się członkowie Domowego Kościoła, posługujący w Diakonii Miłosierdzia, oraz chorzy i cierpiący z naszych rodzin. Mszę Św. odprawił ksiądz Mieczysław Barć, który przypomniał, że papież Benedykt XVI jako motto tego dnia obrał słowa Idź, twoja wiara cię uzdrowiła.
Więcej na stronie diakonii
Ala Niemiec
diakonia miłosierdzia
Klepsydra Zmarła mama Ryszarda Kojdera 21.02.2012
Zmarła pani Janina Kojder mama Ryszarda. Pogrzeb odbędzie się 23.02.2012 r. o godz. 13:30 na cmentarzu Rzeszów-Wilkowyja. Polecamy ją Waszej modlitwie.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Oaza Modlitwy Diakonii Liturgicznej 18.01.2012
Diakonia Liturgiczna zaprasza na Oazę Modlitwy, która odbędzie się 16-18.03.2012 w Niechobrzu. Rozpoczęcie o godz. 18:00.
Więcej stronie oazy. Zapraszamy.
x. Krzysztof Kalamaszek
opiekun DL
Wsparcie dla rodziny DK 20.02.2012
W lutym bieżącego roku matka trójki dzieci zginęła w pożarze domu. Rodzina jej siostry, członkowie Domowego Kościoła diecezji tarnowskiej, postanowili wziąć pod swój dach osierocone dzieci. Ich sytuacja zarówno materialna jak i lokalowa jest bardzo trudna. Prosimy wszystkich członków DK o wsparcie finansowe. Wpłaty można przekazywać na fundusz ewangelizacyjny DK.
56 1140 2004 0000 3102 4194 9510
z dopiskiem: Pomoc dla sierot. Liczy się każda złotówka.
Wszelkich informacji udzielają Anna i Roman Dziadkowie tel 17/27 66 025.
rejon MB Zawierzenia
"ZACHWYĆMY SIĘ SOBĄ" 18.02.2012
PARAFIA ŚW. JÓZEFA W RZESZOWIE – ZWIĘCZYCY
oraz KRĄG RODZIN
Zapraszają na Katechezy dla małżonków, którzy uczestniczyli w Samochodowej lub Walentynkowej Randce Małżeńskiej. Zapraszamy również małżonków nie uczestniczących w Randce, którzy pragną ponownie „zachwycić się sobą”. Katechezy odbędą się w Kościele Parafii Św. Józefa w Rzeszowie – Zwięczycy o godzinie 19.00 w następujących terminach: 20.02.2012 r., 27.02.2012 r., 08.03.2012 r., 15.03.2012 r.
Prowadzenie: Ks. Jacek Szczęch – Wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
Małgorzata i Artur Berłowscy
organizatorzy
Czy już wiesz na które rekolekcje pojedziesz? 15.02.2012
W zakładce Rekolekcje zamieszczone są terminy rekolekcji.
Warunkiem wpisania na listę uczestników rekolekcji jest: zgłoszenie się do organizatorów, przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej oraz wpłata zaliczki na wskazne konto.
W przypadku rezygnacji zaliczki nie będą zwracane, przechodzą one na fundusz rekolekcyjny.
UWAGA!!! Ze względu na konieczność wcześniejszego uiszczenia przedpłat za ośrodki prosimy o terminowe wpłaty zaliczek.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Akt małżeński – szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem 15.02.2012
rekolekcje

Zapraszamy do lektury opinii z rekolekcji z o.Knotzem.
Małgorzata i Adam Kawałkowie
organizatorzy
Spotkanie Diakonii Modlitwy 10.02.2012
Kolejne spotkanie DM odbyło się 19.11.2011r. W swojej homilii, a następnie konferencji ks. Mieczysław starał się wprowadzić nas głębiej w tajemnicę Kościoła w kontekście aktualnego tematu roku pracy /"Słuchać Pana w Kościele"/ i hasła rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego: "Kościół naszym domem".
Więcej na stronie diakonii
Zapraszamy
Krystyna Rzucidło
diakonia modlitwy
Pielgrzymka do Krościenka - wolne miejsca 10.02.2012
Krąg Rodzin Parafii Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy informuje, że ma jeszcze 14 wolnych miejsc na organizowaną w dniu 26 lutego 2012 r. Pielgrzymkę na Centralne Obchody 25 rocznicy śmierci Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego.
Uwaga!
Przy zgłoszeniu (drogą elektroniczną) na Pielgrzymkę należy również podać datę urodzenia oraz adres zamieszkania.
Zgłoszenia przyjmują Małgorzata i Artur Berłowscy, tel. 698 435 233 (prosimy o kontakt: od godz. 16.00 do 20.00)
e-mail: berlowski@poczta.onet.pl
Małgorzata i Artur Berłowscy
organizatorzy
Walentynkowa Randka Małżeńska 10.02.2012
ZACHWYĆMY SIĘ SOBĄ
PARAFIA ŚW. JÓZEFA W RZESZOWIE – ZWIECZYCY oraz KRĄG RODZIN zapraszają na film pt. „Fireproof” w reż. Alexa Kendricka w dniu 16 lutego 2012 roku o godz. 19.00. Emisja filmu odbędzie się w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie ul. Połonińska 25. WSTĘP WOLNY !!!
Zgłoszenia do 15 lutego 2012 r. przyjmują: Małgorzata i Artur Berłowscy tel. 698 435 233, 608 393 548 (prosimy o kontakt: od godz. 16.00 do 20.00) e-mail: berlowski@poczta.onet.pl
Helena i Jerzy Biernaccy
organizatorzy
Rekolekcje 06.02.2012
W dniach 10-12 luty 2012 r. w Domu Rekolekcyjnym "EFFATHA" przy kościele parafialnym w Zaczerniu koło Rzeszowa odbędą się rekolekcje "Akt małżeński szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem". Rozważaniom przewodniczy o.Ksawery Knotz.
Godz.17.00 przyjazd i zakwaterowanie, godz.17.30 rozpoczynamy.Serdecznie zapraszamy
Helena i Jerzy Biernaccy
diakonia życia
1% podatku 04.02.2012
Przypominamy ,że jeśli chcesz pomóc małżeństwom i rodzinom w trudnej sytuacji oraz promowaniu świadomości na temat wartości małżeństwa i rodziny to przekaż 1% podatku na
STOWARZYSZENIE RUCH DOMOWY KOŚCIÓŁ DIECEZJI RZESZOWSKIEJ
35-032 Rzeszów , ul. Zamkowa 4
KRS 0000030929
Uwaga, emeryci i renciści! Wy również możecie przekazać 1% podatku. Na podstawie informacji uzyskanej z ZUS (PIT-40a) należy złożyć zeznanie roczne PIT-37. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości służymy pomocą. Deklarujemy także bezpłatne rozliczanie PITów wszystkim chętnym członkom Domowego Kościoła.
Jadwiga i Stanisław Soplowie tel. 17/85-75-943, 600 341 61
Jadwiga i Stanisław Soplowie
para odpowiedzialna SRDK
Pomoc dla rodziny 29.01.2012
Rodziny z Domowego Kościoła nigdy nie zostają obojętne wobec potrzebujących pomocy! A potrzebna pomoc natychmiastowa!
Bezrobotny syn opiekujący się 82-letnim ojcem znalazł się bez środków do życia. Mieszkanie ogrzewane jest piecami, a opału przy obecnych mrozach może nie starczyć nawet na tydzień.
Oczekujemy na pomoc finansową i propozycje pracy. Informacje prosimy kierować do Joli Kowalskiej tel. 662 031 022.
Wpłat można dokonywać na konto: 70 1140 2004 0000 3202 4194 9500 z dopiskiem „opał dla rodziny”.
Jola Kowalska
Bal charytatywny 28.01.2012
W dniu 18.02.2012. o godz.19.00 w Domu Kultury przy ul. Jana Olbrachta 120 odbędzie się bal charytatywny.
Celem balu jest wsparcie potrzebujących rodzin z parafii św. J.Kalasancjusza. Koszt 150 zł od pary. Zapisy do 10.02.12. w zakrystii przyjmuje R. Kusz lub telefonicznie u członków Domowego Kościoła: A. Kusz 17 8578 794, R.W. Fus 17 8730 691, W.A. Malec 17 8624 867, E.G. Maternia 17 8578 928, M.R. Pado 17 8577 857, E.J. Rumak 17 8527 821
krąg św.J.Kalasancjusza
Pielgrzymka do Krościenka 23.01.2012
Krąg Rodzin Parafii Św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy organizuje w dniu 26 lutego 2012 r. Pielgrzymkę na Centralne Obchody 25 rocznicy śmierci Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego.
  Program:
 • 5.00 - Wyjazd z Rzeszowa
 • 9.00 - Zwiedzanie Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku
 • 10.00 - Zawiązanie wspólnoty
 • 11.00 - Eucharystia + zejscie do grobu Sługi Bożego
 • 12.30 - Agapa (ciepły posiłek)
 • 13.30 - Krótkie świadectwa o Ks. Franciszku Blachnickim
  Oazowa FAMILIADA* - konkurs wiedzy o Słudze Bożym.
  Konkurs na projekt stronu internetowej Centrum Ruchu Światło-Życie - ogłoszenie wyników
  Spektakl "Prorok"
 • 17.00 - Wyjazd do Rzeszowa
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Koszt przejazdu oraz ubezpienia 1 osoby wynosi 35 zł. Jest mozliwość spożycia skromnego ciepłego posiłku w czasie AGAPY za dobrowolną ofiarę, która zostanie przekazana na miejscu. Przy zgłoszeniu na Pielgrzymkę należy poinformować nas o zamiarze skorzystania z ciepłego poisłku w celu powiadomienia Organizatorów w Krościenku.
Zgłoszenia przyjmują Małgorzata i Artur Berłowscy, tel. 698 435 233 (prosimy o kontakt: od godz. 16.00 do 20.00)
e-mail: berlowski@poczta.onet.pl
Małgorzata i Artur Berłowscy
organizatorzy
Opłatek Domowego Kościoła 22.01.2012
jaselka
22.01.2012r., w katedrze, Domowy Kościół diecezji rzeszowskiej spotkał się na uroczystości opłatkowej. Spotkanie rozpoczęła Msza św., po której w dolnym kościele rejon św. Michała Archanioła wystawiał tradycyjne jasełka. Nasze spotkanie zaszczycili swoją obecnością ks. infułat Wiesław Szurek, proboszcz parafii katedralnej ks. Jan Delekta oraz moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Marek Kędzior. Jasełka, dzielenie się opłatkiem połączone ze śpiewem kolęd, przypomniały nam czas Bożego Narodzenia, które niedawno przeżywaliśmy. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt małżeństw z całej diecezji. Spotkanie zakończyła wspólna agapa.
Zapraszamy do fotoreportażu z Jasełek
Alicja i Krzysztof Romaszuk
diakonia komunikowania społecznego
Sesja o Pilotowaniu Kręgów 19.01.2012
W terminie 8 - 12.02.2012 w Domu Rekolekcyjny "Kana" w Czarnej Sędziszowskiej odbędzie się "Sesja o Pilotowaniu Kręgów"
Zgłoszenia i przyjmują Halina i Michał Knottowie tel. 17/856 86 76, e-mail: him.knottowie@gmail.com
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Dzień Chorego 19.01.2012
W dniu 10 lutego 2012 o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich a szczególnie Osoby Chore i ich Opiekunów na spotkanie z okazji Dnia Chorych.
Spotkanie tradycyjnie już odbędzie się u Sióstr Prezentek. Rozpoczęcie w Kaplicy szkolnej Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, potem Eucharystia z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i na zakończenie Agapa.
Zaprasza Diakonia Miłosierdzia
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Diakonia Liturgiczna zaprasza 18.01.2012
Serdecznie zapraszamy na spotkanie Diakonii Liturgicznej w tę sobotę (21 I 2012r.) o godzinie 19:30 do parafii Chrystusa Króla. W planach są ważne rzeczy: sprawy organizacyjne na następne półrocze (wspólny wyjazd, nabożeństwa lub dni skupienia, kalendarz naszych spotkań i tematy) i jak się uda rozpoczynamy sakrament Małżeństwa. Prawdopodobnie strona historyczna. Zaproszeni są wszyscy po II st ONŻ i oczywiście zapraszamy kolejne osoby z Domowego Kościoła! :) Z Panem Bogiem.
x. Krzysztof Kalamaszek
opiekun DL
Klepsydra Zmarł pan Kazimierz Odój 10.01.2012
Zmarł pan Kazimierz Odój, ojciec i dziadek małżonków należących do naszego ruchu. Msza żałobna odbędzie się 13.01.2012 (piątek) o godzinie 13:00 w kościele parafialnym w Borku Starym. Różaniec o 12:20. Polecamy go Waszej modlitwie.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Sylwester fotoreportaż 06.01.2012
Fotoreportaż z zabawy sylwestrowej.
admin
Zabawa Sylwestrowa 27.12.2011
  Informacje organiuzacyjne:
 • Zapraszamy na 19:30 , polonez 20:00, Msza Św. o północy.
 • Uprzejmie prosimy o przyniesienie ciasta w umiarkowanej ilości.
 • Wpłata końcowa 210 zł od pary do 30.12.2011 – na konto bankowe lub osobiście w Zespole Szkół Mechanicznych (Hetmańska 45a) w dniu 30.12.2011 od 17 00 do 19 00.
 • Kontakt – Janina i Andrzej Kubaszek, tel. 17 856 9186, email: kubaszki@op.pl
 • Prosimy o pomoc w przygotowaniu zabawy i sprzątaniu:
  • W dniu 30.12.2011 godz. 17 00: dekorowanie sali – rejon Bożego Ciała; przygotowanie kaplicy – rejon Św. Rodziny.
  • W dniu 01.01.2012 godz. 17 00: porządkowanie sal po zabawie – pozostałe rejony.
 • Parkowanie samochodów najlepiej na parkingu z tyłu szkoły (oświetlenie, monitoring)
Nadal są wolne miejsca
Halina I Michał Knott
para diecezjalna
Zabawa Sylwestrowa 11.12.2011
Nadal są wolne miejsca na bezalkoholową zabawę sylwestrową. Zabawa odbędzie się w ZSM w Rzeszowie (ul. Hetmańska 45a). Szacowany koszt uczestnictwa to ok. 105 zł od osoby.
Zapisy przyjmują Janina i Andrzej Kubaszkowie telefonicznie (17/856 91 86) lub mailem kubaszki@op.pl.
Zaliczkę w kwocie 50 zł od osoby należy wpłacić na konto Stowarzyszenia Domowego Kościoła.
61 1020 4405 0000 2202 0104 7158
z dopiskiem: Zaliczka na zabawę sylwestrową: Imię i nazwisko"
Zgłoszenie telefoniczne (mailowe) oraz wpłata zaliczki jest warunkiem wpisania na listę uczestnictwa. W zgłoszeniu mailowym proszę podać dane osobowe imię, nazwisko, numer telefonu oraz rejon, z której pochodzi para (lub sympatyzuje jeżeli nie jest z DK).
Halina I Michał Knott
para diecezjalna
Zabawa choinkowa 11.12.2011
Rejon Matki Bożej Sokołowskiej zaprasza na bezalkoholową zabawę choinkową. Odbędzie się ona 14 stycznia 2012r. o godz. 19 w lokalu "Stokrotka" w Trzebusce (przy drodze Rzeszów - Lublin). Koszt zabawy wynosi 200zł od pary. Zgłoszenia przyjmują Dorota i Mariusz Ożogowie (tel. 504932539).
Całą kwotę prosimy wpłacać na konto: 25 9182 0006 0002 5016 3000 0010 z dopiskiem "Choinka + imię i nazwisko". Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 grudnia 2011r. Serdecznie zapraszamy!
Dorota i Mariusz Ożogowie
para rejonowa
Msza św. w rocznicę poświęcania "KANY" 08.12.2011
W piątek 9.12.2011 o godz. 18,30 w naszym Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej będzie sprawowana EUCHARYSTIA w rocznicę poświęcenia tego Domu. Do udziału we wspólnym spotkaniu zapraszamy członków Domowego Kościoła z naszej diecezji.
Jadwiga i Stanisław Soplowie
para przewodnicząca Stowarzyszenia RDK
Zmarła mama Grażyny Puchała 02.12.2011
W piątek 9.12.2011 o godz. 18,30 w naszym Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej będzie sprawowana EUCHARYSTIA w rocznicę poświęcenia tego Domu. Do udziału we wspólnym spotkaniu zapraszamy członków Domowego Kościoła z naszej diecezji.
Jadwiga i Stanisław Soplowie
para przewodnicząca Stowarzyszenia RDK
Zabawa Sylwestrowa 01.12.2011
Przypominamy o zabawie sylwestrowej. Prosimy o pilne zgłaszanie się, ponieważ organizatorzy muszą wpłacić zaliczkę na poczet obsługi imprezy a zgłoszeń jest niewiele. Nie czekaj !!! Zapisz się już dziś !!!!.
Zapisy przyjmują Janina i Andrzej Kubaszkowie telefonicznie (17/856 91 86) lub mailem kubaszki@op.pl.
Zaliczkę w kwocie 50 zł od osoby należy wpłacić na konto Stowarzyszenia Domowego Kościoła.
61 1020 4405 0000 2202 0104 7158
z dopiskiem: Zaliczka na zabawę sylwestrową: Imię i nazwisko"
Zgłoszenie telefoniczne (mailowe) oraz wpłata zaliczki jest warunkiem wpisania na listę uczestnictwa. O kolejności decyduje data wpłaty zaliczki. W zgłoszeniu mailowym proszę podać dane osobowe imię, nazwisko, numer telefonu oraz rejon, z której pochodzi para (lub sympatyzuje jeżeli nie jest z DK).
Halina I Michał Knott
para diecezjalna
Wsparcie dla rodziny DK 01.12.2011
Jedna z rodzin DK znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Prosimy wszystkich członków DK o wsparcie. Wpłaty można przekazywać na konto
70 1140 2004 0000 3202 4194 9500
z dopiskiem: POMOC. Liczy się każda złotówka.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Zabawa Sylwestrowa 16.11.2011
Domowy Kościół diecezji rzeszowskiej zaprasza na bezalkoholową zabawę sylwestrową. Zabawa odbędzie się w ZSM w Rzeszowie (ul. Hetmańska 45a). Szacowany koszt uczestnictwa to ok. 105 zł od osoby.
Zapisy przyjmują Janina i Andrzej Kubaszkowie telefonicznie (17/856 91 86) lub mailem kubaszki@op.pl.
Zaliczkę w kwocie 50 zł od osoby należy wpłacić na konto Stowarzyszenia Domowego Kościoła.
61 1020 4405 0000 2202 0104 7158
z dopiskiem: Zaliczka na zabawę sylwestrową: Imię i nazwisko"
Zapisu oraz wpłaty zaliczki należy dokonać do 10.12.2011. Zgłoszenie telefoniczne (mailowe) oraz wpłata zaliczki jest warunkiem wpisania na listę uczestnictwa. O kolejności decyduje data wpłaty zaliczki. W zgłoszeniu mailowym proszę podać dane osobowe imię, nazwisko, numer telefonu oraz rejon, z której pochodzi para (lub sympatyzuje jeżeli nie jest z DK).
Prosimy o pilne zgłaszanie się, ponieważ organizatorzy muszą zamówić catering oraz wpłacić zaliczkę na poczet obsługi imprezy. Bądźmy współodpowiedzialni za powodzenie tego przedsięwzięcia.
Halina I Michał Knott
para diecezjalna
Spotkania Diakonii Życia 16.11.2011
W Kaplicy Centrum Życia i Rodziny im. Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi, w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie w każdą sobotę tygodnia w godz. od 15.00 do 18.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w obronie życia i za rodziny. Odpowiedzialny za adorację jest Domowy Kościół. Bardzo zachęcamy małżeństwa, całe rodziny a nawet całe kręgi do wspólnej adoracji. Zapisy do piątku każdego tygodnia - Danusia i Zbyszek Szukała tel. 17/856 85 48.
Spotkania Obrońców Życia ( wszystkie Stowarzyszenia działające na rzecz Obrony Życia) w każdą pierwszą sobotę miesiąca – Kościół Św. Rodziny w Rzeszowie.
  Przebieg spotkania:
 • godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec
 • godz. 12.00 Msza Święta
 • godz. 13.00 Spotkanie
3.XII.2011 tj. pierwsza sobota odpowiedzialny za przebieg spotkania ( czyli przygotowanie adoracji, różaniec i oprawa Mszy św.) jest Domowy Kościół – w tym roku Rejon Matki Bożej Sokołowskiej. Równocześnie zapraszamy wszystkich członków Domowego Kościoła na wspólną modlitwę.
28.XII.2011r. Święto Młodzianków i VIII Rzeszowski Marsz Życiem. Nabożeństwo przy pomniku Dzieci Nienarodzonych, przejście ulicami i Msza Św. Kościół oo. Bernardynów Rzeszów.
Zapraszamy
Helena i Jerzy Biernaccy
diakonia życia
Spotkanie Diakonii Modlitwy 11.11.2011
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku pracy DK w naszej diecezji poprzedziło spotkanie modlitewne 24.09.2011 przygotowane przez Diakonię Modlitwy.
Podczas mszy św. u Sióstr Karmelitanek wysłuchaliśmy homilii ks. Mieczysława Barcia, w której mocno zaakcentował słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii: "Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi." Zwrócił uwagę na reakcje ludzi współczesnych Jezusowi, którzy Go nie rozumieli i bali się pytać. Podkreślił dalej i uświadomił, że ten sam Jezus staje przed nami dziś i do nas wypowiada te same słowa, prosząc: "Weźcie wy sobie dobrze do serca te słowa..." Co zrobimy? Jaka będzie nasza reakcja?
Nawiązując do tematu roku pracy, który brzmi: "Słuchać Pana w Kościele", ksiądz podkreślił, że słuchać to czytać księgę obecności Chrystusa w Kościele. Jednym z przykładów obrazujących tę "Księgę Życia " są kaplice narodowe w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Najbardziej widoczne jest to w kaplicy włoskiej, która cała jest niejako kompozycją ksiąg, mówiących o miłości miłosiernej Boga do człowieka.
Więcej na stronie diakonii
Zapraszamy
Krystyna Rzucidło
diakonia modlitwy
Podziękowania za pomoc 09.11.2011
Kochani, BÓG ZAPŁAĆ!!!!
Dziekujemy za wszystko!!! Za każdą złotówkę, za dobre słowa, podpowiedzi w jaki sposób możemy pomóc naszej Córeczce:)
To niesamowite jak Pan Bóg działa!!! Tydzień temu wysłaliśmy do Was email z prośbą o pomoc a dziś już wzruszeni DZIĘKUJEMY!!!! Polecamy wszystkich modlitwie:)
W najbliższym czasie napiszemy kiedy będzie odprawiona Msza sw. w intencji WSZYSTKICH OFIARODAWCÓW!!! Pan Jezus powiedział .... proście a będzie Wam dane.... Mamy prośbę, abyście nie ustawali w modlitwie i prosili razem z nami o uzdrowienie dla Marcelinki:)
Z Bogiem+
Wdzięczni i wzruszeni Rodzice
Beata i Rafał Hermaszewscy
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Samochodowa Randka Małżeńska 08.11.2011
randka
Można już rezerwować miejsca w wybranym kinie poprzez stronę internetową.
Szczegóły na stronie: www.randkamalzenska.pl
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Msza św. w intencji zmarłych członków DK 08.11.2011
Na Mszę Św. w intencji zmarłych członków Domowego Kościoła z diecezji rzeszowskiej zapraszamy w dniu 17 listopada 2011 r. (czwartek) o godz. 18.00 do naszego Domu Rekolekcyjnego dla Rodzin „KANA” w Czarnej Sędziszowskiej.
Rozpoczniemy spotkanie od modlitwy różańcowej za zmarłych, a po niej będzie sprawowana Eucharystia.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wyrazić swoja pamięć modlitewną o naszych zmarłych z Domowego Kościoła.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Pomóżmy Marcelince 05.11.2011
Kochani!!
Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc dla naszej małej Marcysi. Marcysia ma 3 latka i jest Małym – Wielkim Skarbem dla nas – Rodziców, oraz wszystkich, którzy znają ją i jej historię. Będąc jeszcze w brzuszku mamy została zarażona wirusem cytomegalii. Rokowania lekarzy były bardzo złe, ale wiara i modlitwa czynią cuda. Do dziś pamiętamy moc, jaka czuliśmy, gdy tak wiele osób z Domowego Kościoła i przyjaciół prosiło o dar życia i zdrowia dla nienarodzonej dziewczynki.
I Pan Bóg wysłuchał próśb. Marcysia żyje i jest piękną dziewczynką z charakterem. Niestety wirus uszkodził jej wzrok i słuch. Ale i tym razem Pan Bóg dał możliwość walki o jej zdrowie. We wrześniu udało się pomyślnie przeprowadzić operację oczka.
Żeby normalnie funkcjonować Marcysia potrzebuje jeszcze aparatu słuchowego w związku z głębokim niedosłuchem (80% na prawe ucho, oraz 20% niedosłuchu na lewe ucho) co pozwoli jej przede wszystkim słyszeć i rozwijać mowę. Mając w domu cztery kochane dziewczynki (Kasia 5 l. Marcysia 3 l. oraz bliźniaczki Antosia i Hiacynta 1 r.z.) nie stać nas na zakup aparatu, który kosztuje 5000 zł. Aktualnie staramy się o dofinansowanie z NFZ, ale nawet jeśli się uda to wciąż będzie za mało.
Dlatego jeśli ktokolwiek może i chce pomóc prosimy, aby wpłacił do 20 listopada 2011r. dowolną kwotę na konto
Bank PKO SA
54 1240 4689 1111 0000 5143 8203
w tytule prosimy wpisać MARCELINKA – aparat słuchowy
Liczy się każda złotówka. Z góry serdecznie wszystkim dziękujemy i otaczamy modlitwą.
Beata i Rafał Hermaszewscy
P.S. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania: 601625488
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Świadectwo z OAZY III st. w Krakowie 29.10.2011
Zapraszamy do lektury świadectwa Zofii i Edwarda z OAZY III st. w Krakowie.
Zofia i Edward
Przeniesienie grobu Roberta 28.10.2011
Chciałam zawiadomić, że z dniem 28.10.2011 r. grób Roberta Kowalskiego został przeniesiony na dzielnicę nr 33.
Jolanta Kowalska
Adoracja w Kaplicy Centrum Życia i Rodziny 24.10.2011
W Kaplicy Centrum Życia i Rodziny im. Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi, w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie w każdą sobotę tygodnia w godz.od 15.00 do 18.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w obronie życia i za rodziny.
Odpowiedzialny za adorację jest Domowy Kościół. Bardzo zachęcamy małżeństwa, całe rodziny a nawet całe kręgi do wspólnej adoracji.
Zapisy do piątku każdego tygodnia - Danusia i Zbyszek Szukała tel. 17/856 85 48.
Pozdrawiamy. Z Panem Bogiem.
Helena i Jerzy Biernaccy
diakonia życia
Msze Św. w intencji Roberta 23.10.2011
Szczęść Boże.
Pragniemy poinformować, że msze święte za śp. Roberta Kowalskiego będą odprawiane w Katedrze Rzeszowskiej w następujących terminach:
 • 25.10.2011 (wtorek) godz. 18:00 – od PGE Dystrybucja i Obrót
 • 26.10.2011 (środa) godz. 18:00 – od pary filialnej Domowego Kościoła
 • 27-10-2011 (czwartek) godz. 18:00 – od Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej
Z Panem Bogiem
Elżbieta i Tomasz Pruś
para rejonowa
Świadectwo z OAZY III st. w Rzymie 19.10.2011
Zapraszamy do lektury świadectwa Tereski z OAZY III st. w Rzymie.
Teresa Głodzik
Rekolekcje "Dobra nowina o rodzinie" 15.10.2011
Zapraszamy małżeństwa bezdzietne, rodziny adopcyjne, rodziny zastępcze i pragnące przyjąć dziecko na spotkanie, które odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym "KANA" w Czarnej Sędz. w dniach 29-30.10.2011 roku .
Spotkanie koordynują: ks. dr Przemysław Drąg - dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin wraz z psychologiem i rodzinami adopcyjnymi.
Spotkanie rozpocznie się w sobotę 29.10.2011 roku o godzinie 8:30 a zakończy się w niedzielę 30.10.2011 roku o godz. 16:00. W spotkaniu mogą uczestniczyć również dzieci.
Zgłoszenia przyjmują oraz udzielają wszelkich informacji: Teresa i Zbigniew Rakowie - tel. 17/862 57 89, 600 926 665.
Teresa i Zbigniew Rak
diakonia miłosiedzia
Plan działań Diakonii Życia 15.10.2011
W zakładce Diakonii Życia zamieszczamy plan działań na najbliższy rok pracy.
Helena i Jerzy Biernaccy
diakonia życia
Klepsydra Zmarła mama Tereski Ossolińskiej 08.10.2011
Zmarła mama Tereski Ossolińskiej. Pogrzeb odbędzie się 09.10.2011 r. o godz. 15:00 w Kościele porafialnym w Przedborzu. Polecamy ją Waszej modlitwie.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Spotkanie Diakonii Życia 06.10.2011
Diakonia Życia Domowego Kościoła zaprasza członków na spotkanie, które odbędzie się 14.10.2011 roku w Parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie. Msza święta o godzinie 18.00,a póżniej spotkanie w Poradni Życia Rodzinnego.
Helena i Jerzy Biernaccy
diakonia życia
Rzeszowska Krucjata Różańcowa 01.10.2011
Domowy Kościół i Akcja Katolicka zaprasza w dniu 07.10.2011r do uczestnictwa w „Rzeszowskiej Krucjacie Różańcowej z błogosławionym Janem Pawłem II”.
Gromadzimy się godzinie 17:30 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu (Plac Śreniawitów), skąd wyruszymy ul. F. Szopena, Aleją Pod Kasztanami, ul. 3-Maja, przez Plac Farny do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godzinie 18.30 odprawiona zostanie Mszą świętą w intencji Ojczyzny.
Zapraszamy wszystkich członków DK i nie tylko do uczestnictwa.
organizatorzy
Rozpoczęcie pracy rejonu NSJ i Opatrznosci Bożej 19.09.2011
Pragniemy poinformować, iż w najbliższą środę tj. 05-10-2011r. w Katedrze Rzeszowskiej odbędzie się rozpoczęcie roku pracy DK w rejonie NSPJ i Opatrzności Bożej. O godz. 18:00 rozpoczniemy wspólną mszę św. połączoną z wręczeniem świec animatorom a po mszy odbędzie się krąg rejonowy.
Ebieta i Tomasz Pruś
para rejonowa
„Stop rozwodom” – podpisz petycję 19.09.2011
„Stop rozwodom” – podpisz petycję
Fundacja Mamy i Taty wystosowała petycję do władz państwowych „Stop rozwodom”. W Polsce rośnie liczba rozwodów ( w dużych miastach sięga niemal 40%). Każdego roku według danych GUS, około 60 tys. dzieci przeżywa rozwód rodziców. Zachęcamy do poparcia petycji na stronie Fundacji.
Helena i Jerzy Biernaccy
diakonia życia
Petycja przeciwko promocji satanizmu w TVP 19.09.2011
Petycja przeciwko promocji satanizmu w TVP
Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wystosowało petycję przeciwko promocji satanizmu w Telewizji Polskiej w związku z planowanym udziałem Adama „Nergala” Darskiego w programie „ The Voice of Poland”. Zachęcamy do poparcia petycji na stronie Stowarzyszenia.
Helena i Jerzy Biernaccy
diakonia życia
Rekolekcje "Będziemy Rodzicami" 19.09.2011
Rekolekcje „Będziemy Rodzicami”
Centralna Diakonia Życia zaprasza na rekolekcje „Będziemy rodzicami" przeznaczone dla wszystkich tych, którzy w najbliższym czasie przygotowują się do rodzicielstwa. W sposób szczególny dedykowane dla par „w drodze" czyli będących już w ciąży.
Tak naprawdę rekolekcje te są jedyną tego typu „Duchową Szkołą Rodzenia" w pigułce. Chcemy zwrócić uwagę na sytuacje szczególne gdy pojawia się „mały człowiek" i życie rodziców wywraca się do góry nogami.
Jak w tym wszystkim nie zapomnieć o jedności małżeńskiej, jak nie zatracić się w życiu duchowym. Jak nie przytłoczyć się sprawami „mleczno-pieluszkowymi" zapominając o całej reszcie świata. I wreszcie o ogromnej roli męża w tym czasie.
Rekolekcje prowadzone przez małżonków, rodziców i instruktora szkoły rodzenia w jednym.
Rekolekcje odbywają się w Częstochowie w dniach *14 - 16 października 2011 r.
Zapisy na maila a_jaromin@op.pl Koszt 300 zł od pary.
Helena i Jerzy Biernaccy
diakonia życia
Ogłoszenie diakonii modlitwy 18.09.2011
W bieżącym roku pracy za formację Diakonii Modlitwy odpowiedzialni są Anna i Zbigniew Młynarczykowie .
Kontakt telefoniczny 17/856 50 12. Kontakt mailowy mlynarczyk.zbyszek@wp.pl
Spotkania DM w bieżącym roku pracy formacyjnej są zaplanowane w następujących terminach:
 • 24 września 2011,
 • 19 listopada 2011,
 • 17 marca 2012
 • 9 czerwca 2012
Spotkania te rozpoczynają się Mszą Świętą z Jutrznią o godz.7.30 w kaplicy ss .Karmelitanek (Rzeszów, ul. Cienista), a dalsza część spotkania formacyjnego w salce domu parafialnego Oo. Pijarów (przy Kościele Św. Kalasancjusza, Rzeszów,ul.Lwowska). Po posileniu ciała drożdżówką, herbatą lub kawą, odbywają się konferencje ks. Mieczysława Barcia mające na celu zgłębianie tajemnic wiary. W czasie wspólnego różańca uczestnicy DM polecają Bogu w modlitwie intencje wszystkich członków Domowego Kościoła z poszczególnych rejonów. Spotkanie kończy sie wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem i modlitwą Anioł Pański.
Zapraszamy wszystkich na spotkania, którzy mają na względzie swój rozwój duchowy. Chcą poznać moc i siłę współnotowej modlitwy.
Zapraszamy do aktywności modlitewnej również osoby starsze, chorujące ,niepełnosprawne, osoby które ze znanych sobie powodów nie mogą być aktywne w czynieniu dobra o „omadlanie” spraw ruchu, rekolekcji, intencji.
Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w grupie mailowej „DM DK” ułatwia to komunikacje wewnątrz członków DK.
Anna i Zbigniew Młynarczykowie
diakonia modlitwy
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia RDK 17.09.2011
Prezydium Stowarzyszenia Ruch Domowy Kościół zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia RDK . Odbędzie się ono w dniu 25.09.2011 o godz.18-tej w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej. Serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia.
Jadwiga i Stanisław Soplowie
para przewodnicząca
Plan pracy DK 17.09.2011
W zakładce "Plan Pracy" zamieszczmy kalendarz wydarzeń na najbliższe dwa miesiące. W pięciu rejonach zmieniły się pary odpowiedzialne. Ich dane są w zakładce "Kontakty".
Halina i Michał Knott
para diecezjalna
Rozpoczęcie roku pracy 15.09.2011
Zapraszamy wszystkich członków DK na uroczyste rozpoczęcie roku pracy, które odbędzie się 25.09.2011 w Czarnej Sędziszowskiej. Rozpoczynamy o 14:30, Msza św. o 15:00. Po Eucharystii agapa.
Halina i Michał Knott
para diecezjalna

Szukasz wcześniejszych informacji ? Zajrzyj do